Kwarantanna

Dobry wieczór, bardzo proszę o pomoc. Niestety nigdzie nie umiem znaleźć odpowiedzi. Mieszkam z narzeczonym i teściami. Jest to dom dwurodzinny z klatką schodową i dwoma osobnymi mieszkaniami (parter i piętro) jednak adres jest jeden, nie prowadzimy wspólnie gospodarstwa domowego. Teściowa jest chora na covid (pozytywny wynik) została zgłoszona do sanepidu na izolację, mój partner został skierowany na kwarantanne, gdyż był przy mamie w trakcie jak przyjechało pogotowie (czuje się dobrze nie ma objawów). Dodam, że ostatnio nie miałam bezpośrednio kontaktu z teściową. Czy ja również muszę zostać poddana kwarantannie? Z strony gov wynika, że nie: ,,Zgodnie z obowiązującym prawem osoby wspołzamieszkujące z osoba na kwarantannie nie podlegaja już kwarantannie." Tylko martwi mnie jeden adres czy to nie blokuje tego stwierdzenia? Będe bardzo wdzięczna za odpowiedź. Dodam, że nie jesteśmy zaszczepieni.
anonim cytuj
03-12-2021
Pani nie ma kwarantanny ale do czasu końca izolacji teściowej nie może pani wchodzić do jej mieszkania .Pani mąż musi się zdecydować jeśli ma kwarantannę może ja oddbyc u matki lub u siebie ale wtedy nie może chodzić do matki .Info z wczoraj z sanepidu mamy samą sytuację .Jeśli mąż był szczepiony to kwarantanny nie dostanie jeśli był przy chorym na covid
 
anonim cytuj
03-12-2021
Tylko osoba która miała bliski kontakt (2m dłużej niż 15 min) o tym decyduje sanepid na podstawie wywiadu. Nie musi, ale może i niestety, ciężko to obejść. Można zadzwonić do sanepidu i dopytać, co w tej sytuacji, choć każdy ma swoje procedury. Zapytać w lokalnym (który kieruje) opisać sytuacje, ze tak pytasz w razie "w" ? sanepid ustala fakty kto z kim, potem wydaje decyzje.
 
anonim cytuj
03-12-2021

Sugerowane Tematy

240ksh
Czy art. 240 ksh wskazuję na to, że uchwała podjęta przez wspólników nie musi być protokołowana? ...
Kontakty z dzieckiem.
Co zrobić jeśli matka nie chce dawać dziecka na kontakty ojcu. Mają ustalone sądownie, a ona wymyśla, że dziecko 6 letnie nie chce. Nie chce wypuścić nawet dziecka żeby samo powiedziało ojcu, że nie chce do niego jechać....
Rozwód a podział majątku.
Mam 2 samochody na siebie niestety kupione po ślubie teraz czekam.na sprawę rozwodową. I chciała bym sprzedać drugi samochód bo nie są mi potrzebne 2. Ale "jeszcze" mąż nie chce oddać mi ani samochodu ani dowodu rejestracyjnego żebym mogła auto na siebie przerejestrować. Dodam ze auto stoi na mnie ubezpieczenie także. Policjant kiedyś mi powiedział, że jeśli auto jest na mnie i ubezpieczenie tez to ja decyduje kto jeździ samochodem, al...
Rozwiązanie umowy zlecenie bez określonego okresu wypowiedzenia
Witam. Chciałabym rozwiązać umowę zlecenie ze skutkiem natychmiastowym z powodu ciężkiej sytuacji rodzinnej i zdrowotnej. Problem w tym, że w umowie nie określono okresu wypowiedzenia, godzin pracy, jedynie miejsce jej wykonywania oraz termin jej trwania. Czy grozi mi coś za rozwiązanie umowy w związku z powyższym tj. kary finansowa lub odszkodowanie dla pracodawcy? Do końca umowy zostało około 3 tygodni a została zawarta na okres 3 miesięcy. Do ...

Wyszukiwarka