Adopcja/ rodzina zastępcza

Adopcja/ rodzina zastępcza
Czy możliwe jest zabranie dziecka (13l) z Domu Dziecka bez wcześniejszego poznania się rodziców z dzieckiem, bez prób itp.? Jeśli tak, to na jakich zasadach?
anonim cytuj
19-10-2021
Tak bo jeśli to rodzina zastępcza nie zabira na stałą na okres pomocy aż rodzina biologiczna wyjdzie na prostą
Rodzinę zastępczą, nazywaną także pieczą zastępczą, tworzą osoby chcące opiekować się dzieckiem, którego nie są biologicznymi rodzicami. Jest to forma pomocy dziecku, a także jego rodzinie, która znalazła się w trudnej sytuacji i nie radzi sobie z wychowywaniem dziecka.Utworzenie rodziny zastępczej, w przeciwieństwie do adopcji, nie powoduje powstania więzi rodzinno-prawnej pomiędzy opiekunami a dzieckiem. Rodzice zastępczy tworzą dziecku dom na jakiś czas. To oznacza, że może ono wrócić do swojej prawdziwej rodziny, jeżeli uda jej się pokonać życiowy kryzys.
 
anonim cytuj
19-10-2021
Czy możliwe jest zabranie dziecka (13l) z Domu Dziecka bez wcześniejszego poznania się rodziców z dzieckiem, bez prób itp.? Jeśli tak, to na jakich zasadach?


W Polsce, proces umieszczania dziecka w rodzinie zastępczej jest regulowany przede wszystkim przez ustawę o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

W przypadku umieszczenia dziecka w rodzinie zastępczej, nie ma obowiązku przeprowadzania prób adaptacyjnych ani wcześniejszego poznawania się opiekunów z dzieckiem. Jednak takie praktyki mogą być stosowane, aby ułatwić adaptację dziecka do nowego środowiska.

Decyzja o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej podejmowana jest przez sąd rodzinny po uzyskaniu opinii zespołu ds. diagnozy rodzinnej. Kryteria umieszczenia dziecka w rodzinie zastępczej obejmują przede wszystkim najlepsze interesy dziecka oraz ocenę zdolności rodzin zastępczych do zapewnienia mu odpowiednich warunków do rozwoju.

Rodzinę zastępczą, nazywaną także pieczą zastępczą, tworzą osoby chcące opiekować się dzieckiem, którego nie są biologicznymi rodzicami.


Dokładnie, rodzinę zastępczą tworzą osoby, które przejmują odpowiedzialność za opiekę nad dzieckiem na pewien czas. Celem takiego działania jest zapewnienie dziecku odpowiedniego środowiska wychowawczego w sytuacji, gdy jego biologiczna rodzina tymczasowo (lub na stałe) nie jest w stanie tego zapewnić. Ważne jest jednak, aby zaznaczyć, że umieszczenie dziecka w rodzinie zastępczej nie odbiera praw rodzicielskich jego biologicznym rodzicom. Są one jedynie zawieszone na czas trwania pieczy zastępczej. Jeśli sytuacja w rodzinie biologicznej ulegnie poprawie, i zostanie to stwierdzone przez odpowiednie instytucje, możliwy jest powrót dziecka do rodziny biologicznej.
 
anonim cytuj
10-08-2023

Sugerowane Tematy

Pracodawca nie wezwał pogotowia do kobiety, która potrzebowała pomocy medycznej.
Sytuacja taka ? Pracodawca nie wezwał pogotowia do kobiety która miała ponad 200 tętna, kobieta prawie zeszła na kuchni… szef stwierdził ze „przejdzie jej” Oraz ze on nie jest zobowiązany do tego aby wyzywać pogotowie bo „nie ma po co wyzywać i tak nie przyjedzie” jak to sobie zażartował ? Te osobę koleżanka zwiozla do domu i jej facet wezwał pogotowie. Trafiła do szpitala i znajduje się tam w złym stanie. Czy można pociągnąć pracodawcę do od...
przebieg historii pracy
Witam serdecznie. Ciezko chory znajomy przebywa za granica i pobiera zasilek chorobowy. Ubezpieczalnia wymaga podania przebiegu historii pracy z Polski. I tu zaczyna sie problem. Znajomy nie jezdzi do Polski, gdyz nikogo tam nie ma i stan zdrowia mu juz nie pozwala. Umyslowo tez nie do konca jest sprawny i tak np potrafi wymienic rozne zaklady karne , w ktorych odbywal kare i jednoczesnie pracowal, kilka firm, w ktorych rowniez pracowal, ale juz...
Darowizna samochodu.
Kilka dni temu kupiliśmy samochód. Umowa została spisana tylko na moją mamę. Chcemy abym ja była współwłaścicielem czy możemy spisać taką umowę między sobą, na wzór tych co są w Internecie bez spisywania aktu notarialnego ? Jakie koszty wiążą się z zawarciem umowy darowizny spisanej przez nas ? Chciałybyśmy ją zawrzeć pomiędzy sobą czyli matką a córką....
Sprzedaż produktu zakupionego na raty.
Proszę o poradę czy mogę sprzedać produkt, który zakupiłam na raty a zostały mi jeszcze 3 do spłacenia (aparat fotograficzny o wartości 1700 zł). Nie jest mi on już potrzebny a dzięki sprzedaży będę mogła spłacić "od ręki" wszystkie raty. Czy taki towar jest moją własnością i czy mogę nim rozporządzać? Czy dopiero od momentu spłacenia ostatniej raty?...

Wyszukiwarka