Właściciel mieszknia nie oddał kaucji

Witam. Z dniem 30sierpnia brat wyprowadził się z mieszkania wynajmowanego gdzie miał umowę najmu podpisana do 30.09. Właściciel mieszkania pobrał wcześniej kaucję do tej pory jej nie oddał i domaga się od brata aby ten jemu zapłacił czynsz za wrzesień i grozi że podejmie odpowiednie kroki. Czy właściciel może tak zrobić?
anonim cytuj
18-10-2021
To zależy od umowy. Teoretycznie jeśli w umowie nie ma jasno napisane co w jakiej kolejności pokrywa kaucja (np. 1.Zalegly czynsz, 2. Uszkodzenia itd) to kaycej powinien zwrócić . Nie zmienia to faktu że jeśli nie doszło do rozwiązania umowy za porozumieniem stron to brat nadal musi zapłacić pełna kwotę za wynajem i opłaty za ten okres
 
anonim cytuj
18-10-2021
Z postu wynika, że umowa była zawarta do 30 września, zatem za czynsz i opłaty są należne wynajmującemu również za wrzesień . Kaucja natomiast jest na rekompensatę ewentualnych strat/uszkodzeń, powinien być spisany protokół zdawczo odbiorczy po zakończeniu umowy. Właściciel ma czas 30 dni od zakończenia umowy na zwrot kaucji lub jej części, w zależności od ustaleń w/w protokołu.
 
anonim cytuj
18-10-2021
Witam, mam taki problem, odnośnie zwrotu kaucji (1700zł).
Wyprowadziliśmy się z mieszkania które wynajmowaliśmy.
Przy wyprowadzeniu się właścicielka mieszkania obejrzeła mieszkanie i powiedziała że mieszkanie jest w bardzo dobrym stanie tylko za malowanie ścian weźmie z kaucji 300zł. i wróci kaucję w ciągu 30dni. Minęło kilka dni i ona napisała że znalazła uszkodzenia których nie zauważyła (np. pleśń którą nie mogliśmy specjalnie zrobić bo to zjawisko naturalne, przegniły spód materasa ale nie mogliśmy do tego specjalnie doprowadzić) , gdy my się wyprowadzałiśmy i wysłała zdjęcia tych uszkodzeń, przy tym zmieniła kwotę za malowanie ścian na 400zł. Od piątku ona wynajmowała mieszkanie innym ludziom ( my się wyprowadziliśmy w czwartek) i być może te uszkodzenia zostawili oni, bo wiadomość odnośnie uszkodzeń dostaliśmy w poniedziałek, czyli 3 dni po przeprowadzce. I chciałbym się dowiedzieć czy można jakoś oskarżyć to, i wrócić chociaż by część kaucji, i czy to nie wygłąda jak oszustwo?
 
anonim cytuj
05-07-2022

Sugerowane Tematy

Wypowiedzenie umowy na urlopie macierzyńskim.
Mam pytanie. Obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim, 9 czerwca powinnam już wrócić do pracy, ale jak się okazuje nie ma już dla mnie miejsca. Na jakich zasadach mogę zostać zwolniona? Co może być powodem zwolnienia? Umowa na czas nieokreślony....
Czy należą mu się pieniądze?
Szukam pomocy na nurtujące mnie pytanie. Otóż moi rodzice ponad 20 lat temu odpisali mnie i mojemu mężowi dom. Mojemu bratu kupili mieszkanie w mieście (wyłącznie z umeblowaniem). Uważali, że to będzie sprawiedliwy podział. Po kilku latach brat sprzedał to mieszkanie i wspólnie z żoną kupili inne mieszkanie, które znowu po iluś tam latach zabrał komornik za długi brata. Brat zmarł 2 lata temu a teraz jego syn żąda ode mnie spłaty, i ma pretensje,...
darownina częci auta
Witam. Czy darowizna części samochodu (udział 10%) w I grupie podatkowej poniżej progu 9637 zł wymaga zgłoszenia do US? Chodzi o możliwość dopisania Obdarowanego do dowodu rejestracyjnego celem obniżenia składki OC/AC. ...
Dzierżawa / spadek ziemii
Proszę o pomoc. Dostałam w spadku od rodziców gospodarstwo rolne wraz z ziemia rolna. Ziemia obecnie jest wydzierżawiona. Czy w trakcie trwania dzierżawy mogę przepisać cześć ziemii w ramach spłaty siostrom ? ...

Wyszukiwarka