złożyłam wniosek do sądu o dział spadku i zniesienie współwłasności.

Mam pytanko w imieniu znajomej.
Koleżanka złożyła wniosek do sądu o dział spadku i zniesienie współwłasności. Pierwszy taki wniosek wysłałam w kwietniu ale listem zwykłym. Zrobiła przelew na 500zl do sądu. List zaginął na poczcie albo gdzieś po drodze.. Do sądu nie dotarł. Wysłała jeszcze raz ten wniosek z aktualna data i potwierdzeniem zapłaty z kwietnia. Czy ta wpłataz kwietnia będzie sie teraz liczyła? W piątek dostała pismo z sądu że ma wpłacić 1000 zł. Ile kosztuje sprawa o dział spadku i Niesienie współwłasności jak nie ma zgody między spadkobiercami. Czy faktycznie sprawa to koszt 1500 zł? A nie 1000? Czy jest szansa na odzyskanie tych 500 zł które z perspektywy czasu wpalcila niepotrzebnie? Proszę o wskazówki co teraz powinna zrobić.
anonim cytuj
12-10-2021
Najpierw trzeba złożyć wniosek o nabycie praw do spadku. Do tego potrzebne sa dane takie jak : akty urodzenia synów natomiast córek akty ślubu . Do tego potrzebny jest akt zgonu osoby której dotyczy spadek . Wszystkie dokumenty musza byc aktualne . I w tym samym dniu składania wniosku trzeba wnieść oplate dokładnie 105 zł tyle ja dawałam . Zawiadomienie o sprawie usza odebrać wszyscy w tym zawiadomieniu składany jest wniosek ktory sie wypełnia musi ta osoba wypełnić tyle wniosków ile jest osób w moim przypadku musiałam wypełnić 8 wniosków ponieważ brat zmarł wiec sad przysłał mi pismo ze dochodzą dzieci brata. W tym wniosku jest pismo sadu ze kazdy ma czas na wniesienie uwag . Nie pamietam jaki to czas . Po tym czasie odbywa sie sprawa Sprawa o nabycie prawa do spadków . Nie da sie na jednej sprawie zrobic z tak aby na tej jednej sprawie ktoś zrobił ze sie zrzeka na kogoś swój udział na tej sprawie nie musza byc wszyscy . Jak to sie uprawomocni dopiero wtedy można składać Sprawę o z rzeczenie sie udziału . I jesli ktoś sie nie będzie zgadzał dopiero na niej moze swoje uwagi wnieść i moja rada ,jesli ktoś nie chce sie z rzec prosze zaproponować aby na swój koszt wziął rzeczoznawcę aby wyliczył wartość tego spadku . Skoro ktoś chce dostac jakaś cześć to nie wyliczy sie tego z nieba ktoś musi to wycenić ,wiec niech ten kto chce spłaty weźmie sobie rzeczoznawcę. Bo jak osoba która ma spłacać by wzięła moze zostać nazwana oszustka lub oszustem bo niby przekupi rzeczoznawcę a tak niech sobie go weźmie a kazdy zdrowo myślący i znający cenniki wie ze rzeczoznawca mało nie weźmie .A wtedy albo sie zgadzamy z jego wycena albo rządamy rzeczoznawcy sądowego i tu również opłatami obciążyć tych co chcą spłaty . Często jest tak ze te osoby wiecej płaca za rzeczoznawce niż dostaną udziału w spadku . A to ze nie ma zgodności ? Nie ma rodzin idealnych dzisiaj nie patrzy sie na to jaka była wola rodziców ,nie ma honoru, godności . Dzisiaj liczy sie mamona nawet 100 złoty byle komuś dopiec lub zrobić na złość . Jeśli była by zgodność w rodzinie to bez problemu u notariusza można to zrobic , aczkolwiek w Sadzie jest o wiele lepiej . Ponieważ tam możemy w oczy wygarnąć tym sępom co i jak . Bo do poty potrzeba jest opieka nad rodzicami to wszyscy ręce umywają i zasłaniają sie swoim życie .ale potem jak dochodzi do spadku sepy sie zlatują a gdzie byli jak trzeba było matce czy ojcu wymienić pampersy ,nakarmić umyc , Dlatego prosze wybaczyć za moja tu uwagę gardzę Takimi sepami . Jesli nie ma zgody tylko sprawa sądowa . Nic nie zrobi notariusz jesli. Nie ma zgody
 
anonim cytuj
12-10-2021

Sugerowane Tematy

Kto dziedziczy po zmarłej żonie?
Witam moje pytanie brzmi tak, Narzeczona ma syna z poprzedniego związku, który mieszka z ojcem, my mamy dziecko razem i planujemy ślub i kredyt - zakup domu, moje pytanie brzmi, gdy ja wraz z moją partnerką potem już żoną weźmiemy kredyt i kupimy dom dla siebie, to co w przypadku gdy ona np. umrze? Będę miał z własnym dzieckiem na głowie jej byłego męża i syna, bo mu się pół domu po matce należy? Jak rozwiązać tą sytuację? W tym momencie każdy ...
Zniesienie współwłasności.
6 lat temu zmarł mi Wujek - odbyło się postepowanie spadkowe z podziałem na części . Podzielono ułamkowo na 10 części w różnym wymiarze . Drugim krokiem był wniosek o zniesienie współwłasności i tu zaczęło się wszystko mega wydłużać. Niestety odbyły się dwie sprawy i już ponad 3 lata żadnych wieści. W tym czasie dość licznie umierają spadkobiercy. Chciałbym spłacić i zamknąć temat ale sąd nic nie robi. Z jakiego powodu to tak długo trwa i c...
Podwójne zajęcie należności.
Miesiąc temu, na moim koncie bankowym pojawiła się blokada na kwotę 860 zł, tytułem egzekucji komorniczej. Kilka dni później bank zrealizował to zajęcie i przelał na konto komornika całą kwotę, a ja uznałem sprawę za zamkniętą. Tymczasem pierwszego tego miesiąca, na moim koncie ponownie pojawiła się blokada na 860 zł tytułem egzekucji komorniczej o tej samej sygnaturze i od tego samego komornika. Skontaktowałem się z kancelarią komorniczą i dowi...
Podrobiony testament.
Sprawa spadkowa. Otworzony testament, który w 100% nie jest napisany i podpisany przez daną osobę. Napisany na kawałku kartki. Znam pismo i wiem że jest to podrobione. Jak to udowodnić? Sprawa jest odroczona, testament zakwestionowany. Co dalej? Wszystko według testamentu przepisane na siostrę....

Wyszukiwarka