Czy wyjeżdżając na wakacje z dzieckiem muszę podać matce dokładny adres pobytu

Kochani mam pytanie
Czy wyjeżdżając na wakacje z dzieckiem muszę podać matce dokładny adres pobytu czy wystarczy nazwa miejscowości lub najbliższej okolicy.
Mam pełne prawo
Jesteśmy w trakcie rozwodu ok kilku lat
Matka lub ktoś na jej zlecenie hakuje mi mail
Szpieguje w necie, boję się że będę miał ogon cały czas za sobą, ma mnóstwo kasy i duże możliwości śledzenia mnie a ja chce z dzieckiem pobyć pouczyć się czegoś nowego tzn dziecko nauczyć pobawić i odpocząć bez ciągłego oglądania się
Żona domaga się dokładnego adresu i zdjęcia z miejsca.
Co robić?
anonim cytuj
06-10-2021
To zależy. Czy ma zabezpieczone miejsce pobytu przy niej. Czy masz ustalone kontakty. Jeśli ma zabezpieczone go jako główny opiekun to tak. Ale generalnie to każdej rodzic ma obowiązek wiedzieć gdzie dokładnie jest jego dziecko
 
anonim cytuj
06-10-2021
Po pierwsze
Zgłoś fakt że czujesz się zagrozony bo ktoś zhakowal TOBIE konto i inwigiluje to co robisz w Internecie.
Tym w policji zajmuje się specjalną komórką do spraw cyberprzestepczosci.
Tylko pamiętaj żeby domagać się przy składaniu zawiadomienia ustalenia sprawcy,ścigania i ukarania.
 
anonim cytuj
06-10-2021
To zależy,jeżeli w kraju to nie musisz podawać dokładnie gdzie
 
anonim cytuj
06-10-2021
Czy wyjeżdżając na wakacje z dzieckiem muszę podać matce dokładny adres pobytu czy wystarczy nazwa miejscowości lub najbliższej okolicy.


W polskim prawie ochrony praw dziecka i rodziny obowiązują pewne zasady odnoszące się do informowania drugiego rodzica o miejscu pobytu dziecka:

Jeśli posiadasz pełne prawa rodzicielskie, nie ma bezwzględnego obowiązku informowania drugiego rodzica o dokładnym miejscu pobytu dziecka podczas wakacji. Niemniej jednak, w przypadku gdy sąd ustalił pewne zasady kontaktu czy inne postanowienia w sprawie opieki nad dzieckiem, musisz się ich trzymać.

W myśl art. 97 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego, każdy z rodziców jest obowiązany do współdziałania w realizacji władzy rodzicielskiej oraz do udzielania sobie wzajemnie informacji w sprawach istotnych dla dziecka. Czy dokładny adres wakacyjnego pobytu dziecka jest informacją "istotną dla dziecka", zależy od konkretnych okoliczności.

Żona domaga się dokładnego adresu i zdjęcia z miejsca.


W świetle powyższego, nie jesteś prawnie zobowiązany dostarczać dokładnego adresu i zdjęcia z miejsca, chyba że sądowy wyrok lub porozumienie między tobą a matką dziecka stanowi inaczej. Jeżeli jednak czujesz się zagrożony i obawiasz się inwigilacji, warto podjąć pewne działania.

Zgłoś fakt że czujesz się zagrozony bo ktoś zhakowal TOBIE konto i inwigiluje to co robisz w Internecie.


Zgadza się. Jeżeli ktoś nieuprawnionie włamał się na Twoje konto e-mailowe, stanowi to naruszenie przepisów prawa, w tym art. 267 Kodeksu Karnego dotyczącego naruszenia tajemnicy komunikacyjnej. Warto zgłosić to na policji, szczególnie w komórce do spraw cyberprzestępstw.

To zależy,jeżeli w kraju to nie musisz podawać dokładnie gdzie


Nie ma przepisu w Kodeksie Rodzinnym i Opiekuńczym, który wymagałby podania dokładnego adresu pobytu w kraju. Jednakże, w interesie dziecka oraz ze względów bezpieczeństwa warto byłoby powiadomić drugiego rodzica przynajmniej o ogólnym miejscu pobytu, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień czy konfliktów.
 
anonim cytuj
10-08-2023

Sugerowane Tematy

Ojciec dziecka od kilku lat nie płaci alimentów.
Ojciec dziecka od kilku lat nie płaci alimentów. Sprawa u komornika. Od roku pobieram alimenty z funduszu. Został skazany za nie płacenie alimentów. Odbyła się sprawa w sądzie i na następnej sprawie będzie on ze swoim adwokatem i żąda mediacji. Sprawy zakłada fundusz, ja chodzę jako świadek. Czy muszę zgodzić się na mediacje jak dług nie dotyczy tylko dziecka a też funduszu i komornika ?...
Dziwny zapis w umowie wynajmu mieszkania.
Wynajmuje mieszkanie i w umowie mam zapis o tym, ze za kazdym razem gdy ktos u mnie nocuje mam obowiazek powiadamiac wlasciciela? Moim zdaniem to dosc dziwne, bo godzi w moja prywatnosc i wiadomo czasem nie da sie przewidziec czy ktos zostanie. Czy to ma moc prawna lub w ogóle jest legalne? A także czy w razie gdyby właściciel chciał skontrolować mieszkanie to czy może? Wejść kiedy chce i w ogóle?...
Windykacja.
Witam, w 2012 roku wziąłem pożyczkę w banku X, nie spłaciłem ostatniej raty w wysokości 131,70gr. Ostatnie pismo od banku w spawie braku wpłaty przyszło do mnie 01.03.2013r. Nagle kilka dni temu w sprawie tego długu przyszło do mnie pismo z firmy windykacyjnej nakazem zapłaty w kwocie 1740,20zł. Zadzwoniłem do nich, facet nad wyraz miły zaproponował że jeśli w ciągu 7 dni zapłacę, są w stanie umorzyć mi 40% długu. Zadłużenie w/b banku nie uległo ...
Zwrot długu.
Witam, Pożyczyłam znajomemu pieniądze, nie mam pisemnej umowy, była to kwota 1000 zł , zwrócił mi 400 zł i reszty nie chce oddać. Jako dowód mam tylko SMS do niego , gdzie potwierdza że jest mi winny te pieniądze. Co mogę teraz zrobić, czy mam szanse w sądzie, czy sama mogę napisać pozew. Mogę prosić o jakieś wskazówki....

Wyszukiwarka