Czy mogę nie wyrazic zgody na wymianę piecy przez spółdzielnię mieszkaniową?

Spółdzielnia Mieszkaniowa w przyszłym roku będzie likwidować piecyki gazowe, ponieważ ciepła woda będzie z rur. Jak się dowiedziałam wszyscy muszą wyrazić zgodę. Nie chce rezygnować z gazu ponieważ jest dużo tańsze. Mam mieszkanie własnościowe i czy spółdzielnia może decydować w takiej sprawie.
anonim cytuj
06-10-2021
Nie musisz. Twoje mieszkanie po prostu nie będzie podpięte do sieci. Przypilnuj tylko, aby nie zakładali Ci licznika poza mieszkaniem, bo wtedy pomimo ogrzewania wody gazem będziesz płacił za wodę i jej ogrzanie przez mpec pomimo teoretycznego nie korzystania z ich usług. W moim bloku są 3 mieszkania, które do tej pory nie są podpięte do sieci, a reszta bloku tak. Moje mieszkanie także takie było, ale 3 lata temu zdecydowałam się podpiąć sie do mpec i do dziś żałuję tego kroku. Rachunki skoczyły mi o 300% do góry. Niestety nie można już zrezygnować, gdy się raz przyłączyło. Także najpierw sprawdź jak cenowo Ci to wychodzi. Pamiętaj, że jak ogrzewasz wodę gazem, to gaz pobiera tylko w momencie puszczania ciepłej wody. Natomiast przez mpec placisz za całość zużytej wody (ilość kubików razy cena wody i ta sama ilość kubików razy cena podgrzania całej zużytej wody pomimo używania np chłodnej wody a nie goracej).
 
anonim cytuj
06-10-2021
Nie musisz się zgadzać przy dwóch osobach w kosztach dużej różnicy nie ma ale przy rodzinie już jest duża różnica
 
anonim cytuj
06-10-2021

Sugerowane Tematy

Zdanie mieszkania po zakończeniu najmu.
Dzień dobry. Zdanie mieszkania po zakończeniu najmu. Wynajmujący domaga się opłacenia cyklinowania wynajmowanego pokoju gdzie położony jest parkiet, są na nim zarysowania i przetarcia - przede wszystkim w miejscu przy drzwiach oraz pod biurkiem. Pokój ma 11m2. Cyklinowanie nie było przeprowadzane od przynajmniej 6 lat. Czy opłata za cyklinowanie pokoju mieści się we wspomnianych w ustawie drobnych naprawach i bieżącym utrzymaniu porządku przedm...
Czy można zgłosić kolizję po upływie kilku dni?
Czy mogę po 4 dniach zgłosić na Policję kolizję podczas parkowania, gdzie mam oświadczenie tej osoby, iż przyznaje się do spowodowania kolizji? Pan 76lat, próbował zaparkować pomiędzy dwoma autami, gdzie kompletnie nie było miejsca na trzecie. Wjeżdżał tyłem i zawadził nim o moje auto, powodując szkody. Wezwałem policję na miejsce, od razu po kolizji. Ale odwołałem, bo starszy pan zaczął mnie prosić, że biedny, że chory itd... Teraz ten człowi...
Jak uniknąć zachowku?
Dzień dobry. Kompletnie nie znam się w temacie i od każdego słyszę co innego, proszę o poradę. Mianowicie w 2017 roku ojciec - właściciel nieruchomości poprzez darowiznę przekazał mi dom z działką. Jest zapis "..oświadcza, że na nabytej tym aktem nieruchomości ustanawia na rzecz ojca i matki dożywotnią, bezpłatną służebność osobistą polegającą na prawie do korzystania z całego parteru budynku mieszkalnego, z zapewnionym ogrzewaniem, oświet...
Warunkowe umorzenie kary.
Prokurator w mojej sprawie wystąpił o warunkowe umorzenie kary, złożył wniosek do sądu. Jak wyglądają dalsze czynności? Jest rozprawa z powoływaniem świadków? Czy jest zasądzone jakieś zadośćuczynienie dla pokrzywdzonego?...

Wyszukiwarka