czy muszę płacić za leczenie w szpitalu psychiatrycznym jeśli wygasło mi ubezpieczenie?

Szanowni Państwo!
Z dniem dzisiejszym, czyli 30. września 2021 r. kończy mi się ubezpieczenie w ZUSie. Przebywam aktualnie w szpitalu psychiatrycznym w Samodzielnym Wojewódzkim Zespole Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Warszawie (Oddział IV, sala nr 6). Jestem w nim od dnia 8. września 2021 r. Mam 28 lat, dotychczas, byłam ubezpieczona przez swoją uczelnię- Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II w Lublinie. Jednak z powodu, (wg mnie niesłusznego) zamknięcia mnie w szpitalu psychiatrycznym, nie udało mi się obronić pracy magisterskiej. Nie jestem ubezwłasnowolniona. Uważam, że jestem tu umieszczona siłą i niesłusznie. Od początku pobytu wnioskowałam, przynajmniej o przeniesienie mnie do innego szpitala psychiatrycznego, bliżej miejsca mojego zamieszkania, jednak lekarz prowadzący nie wyraził zgody. Ja nie wyraziłam zgody przy zamknięciu mnie, w tym szpitalu psychiatrycznym- zrobiono to siłą i wbrew mojej woli. W Sądzie Rejonowym dla Warszawy- Śródmieście w Warszawie III Wydział Rodzinny i nieletnich ul. Marszałkowska 82, 00-517 Warszawa- toczy się sprawa o to, czy zostałam słusznie umieszczona w tym szpitalu psychiatrycznym? Sprawę odroczono z dnia 20. września 2021 r. na 10. listopada 2021 r. Skoro z dniem dzisiejszym wygasa mi ubezpieczenie w ZUS, to czy mogę zażądać wypisania z tego szpitala w dniu dzisiejszym? (Stanowczo zaznaczę, że nie chcę przedłużać swojego ZUSu, ponieważ uważam, że go nie potrzebuję, ani nie chcę musieć płacić za to leczenie w razie, gdyby nadal leczono mnie tu siłą, wbrew mojej woli!!!)
anonim cytuj
06-10-2021
Jeśli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne, które jest obowiązkowe, to po zakończeniu studiów jest Pani nim objęta jeszcze przez 4 miesiące.
 
anonim cytuj
06-10-2021
Rozumiem, o co chodzi i współczuję, ale:
1. Nie wygasa ci ubezpieczenie.
2. Nawet gdyby wygasło, nic by nie zmieniło, to nie podstawa do wypisu (to nie USA).
 
anonim cytuj
06-10-2021

Sugerowane Tematy

Długi za alimenty.
Dzień dobry, (FA - Fundusz Alimentacyjny) Kwota alimentów na 1 dziecko = 600 złotych Jestem zadłużony na kilka tysięcy złotych. Sprawę prowadzi komornik, który zajął dwa moje konta bankowe. Dodatkowo miałem dług wobec FA. Przyjmując, że mam 10 tys zaległych alimentów na dziecko + 5 tysięcy dla FA chciałbym się dowiedzieć: 1. Czy świadczenie z FA można pobierać przez cały czas aż do pełnej spłaty zadłużenia? Czyli była żona pobiera świadczeni...
najem mieszkania a rezygnacja
Witam. Od 1 sierpnia wynajmuję mieszkanie z umową na czas określony (1 rok). Mieszkam w nim od 1 października, jednak chciałabym przeprowadzić się do innego. Właścicielka ma zapłacone za listopad z góry oraz kaucję. Jak wygląda kwestia rozwiązania takiej umowy? Jedynie porozumienie stron? (chciałabym odzyskać przynajmniej pieniądze za nadpłacony miesiąc, bo kaucji pewnie nie mogę). ...
Problem z sąsiedztwem.
Emerytka mieszka sama w swoim mieszkaniu 30 lat. Niedawno piętro niżej wprowadziła się starsza kobieta, która co jakiś czas zgłasza na policję, że emerytka hałasuje, zakłóca jej spokój, a teraz że emerytka jej grozi. Pod adresem emerytki nigdy nie było interwencji policji. Starsza kobieta jest bez rodziny i ma przydzieloną opiekunkę, jest osobą niedosłyszącą i prawdopodobnie ma zaburzenia psychicznie - wszyscy sąsiedzi o tym wiedzą. Pytanie co ...
Wniosek o zasiedzenie.
Mam pytania o zasiedzenie części nieruchomości sąsiada. Ponad 32 lata temu zakupiłem niewielką działkę (około 20arów), posiadam na nią akt własności, wpisana jest do księgi wieczystej. W tym roku z inicjatywy sąsiada, nowego właściciela nieruchomości, wszczęte zostało rozgraniczenie podczas którego dowiedziałem się że przez ten cały czas użytkowałem część nie swojej nieruchomości. Jest to pas ziemi przy granicy naszych działek. Będąc nie świadomy...

Wyszukiwarka