czy muszę płacić za leczenie w szpitalu psychiatrycznym jeśli wygasło mi ubezpieczenie?

Szanowni Państwo!
Z dniem dzisiejszym, czyli 30. września 2021 r. kończy mi się ubezpieczenie w ZUSie. Przebywam aktualnie w szpitalu psychiatrycznym w Samodzielnym Wojewódzkim Zespole Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Warszawie (Oddział IV, sala nr 6). Jestem w nim od dnia 8. września 2021 r. Mam 28 lat, dotychczas, byłam ubezpieczona przez swoją uczelnię- Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II w Lublinie. Jednak z powodu, (wg mnie niesłusznego) zamknięcia mnie w szpitalu psychiatrycznym, nie udało mi się obronić pracy magisterskiej. Nie jestem ubezwłasnowolniona. Uważam, że jestem tu umieszczona siłą i niesłusznie. Od początku pobytu wnioskowałam, przynajmniej o przeniesienie mnie do innego szpitala psychiatrycznego, bliżej miejsca mojego zamieszkania, jednak lekarz prowadzący nie wyraził zgody. Ja nie wyraziłam zgody przy zamknięciu mnie, w tym szpitalu psychiatrycznym- zrobiono to siłą i wbrew mojej woli. W Sądzie Rejonowym dla Warszawy- Śródmieście w Warszawie III Wydział Rodzinny i nieletnich ul. Marszałkowska 82, 00-517 Warszawa- toczy się sprawa o to, czy zostałam słusznie umieszczona w tym szpitalu psychiatrycznym? Sprawę odroczono z dnia 20. września 2021 r. na 10. listopada 2021 r. Skoro z dniem dzisiejszym wygasa mi ubezpieczenie w ZUS, to czy mogę zażądać wypisania z tego szpitala w dniu dzisiejszym? (Stanowczo zaznaczę, że nie chcę przedłużać swojego ZUSu, ponieważ uważam, że go nie potrzebuję, ani nie chcę musieć płacić za to leczenie w razie, gdyby nadal leczono mnie tu siłą, wbrew mojej woli!!!)

Potwiedź że nie jesteś botem

Wyszukiwarka