Sprzedaż ubrań

Wystawiam rzeczy do sprzedaży na VINTED, są to rzeczy używane oraz nowe z metkami lub bez, na które nie posiadam paragonów, jednakże są zakupione w okresie dłuższym niż 6 miesięcy od dnia wystawienia do sprzedaży w serwisie VINTED. Pracuje na etacie, czy jestem zobowiązana odprowadzać podatek od sprzedaży? Jeśli tak to w jakiej formie, comiesięcznej, rocznej przy okazji zeznania podatkowego? Ubrania nowe, z metkami sprzedaję ze stratą, czyli po cenie niższej niż ta którą widnieje na metce, robię to po to żeby pozbyć się rzeczy które zalegają w domu, sprzedaż ma charakter okazjonalny.
anonim cytuj
03-12-2020
Nie ma zarobku, nie ma podatku.
 
anonim cytuj
03-12-2020
nie ma czegoś takiego jak podatek od sprzedaży, jest podatek dochodowy, i jak wyżej nie ma dochodu nie ma podatku.
Kolejne: zwolniona z opodatkowania jest sprzedaż rzeczy, która była w posiadaniu sprzedawcy dłużej niż 6 miesięcy.
Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych
 
anonim cytuj
03-12-2020
Wystawiam rzeczy do sprzedaży na VINTED, są to rzeczy używane oraz nowe z metkami lub bez, na które nie posiadam paragonów, jednakże są zakupione w okresie dłuższym niż 6 miesięcy od dnia wystawienia do sprzedaży w serwisie VINTED. Pracuje na etacie, czy jestem zobowiązana odprowadzać podatek od sprzedaży? Jeśli tak to w jakiej formie, comiesięcznej, rocznej przy okazji zeznania podatkowego? Ubrania nowe, z metkami sprzedaję ze stratą, czyli po cenie niższej niż ta którą widnieje na metce, robię to po to żeby pozbyć się rzeczy które zalegają w domu, sprzedaż ma charakter okazjonalny.


Na podstawie Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2020 r. poz. 1426), sprzedaż rzeczy, które były w posiadaniu sprzedawcy dłużej niż 6 miesięcy, jest zwolniona z opodatkowania. Jednakże ważne jest, aby spełnione były pewne warunki:

Sprzedaż ma charakter okazjonalny, a nie systematyczny czy ciągły. Jeśli sprzedaż będzie miała charakter systematyczny, może być uznana za działalność gospodarczą.

Nie ma dochodu z tej sprzedaży, tzn. sprzedajesz te rzeczy poniżej ceny zakupu, co wydaje się być potwierdzone przez fakt, że sprzedajesz nowe ubrania poniżej ceny widniejącej na metce.

Na podstawie tych informacji, wydaje się, że nie jesteś zobowiązana do odprowadzania podatku od sprzedaży tych rzeczy na VINTED, pod warunkiem, że spełnione są powyższe kryteria.

Jednak warto zwrócić uwagę, że chociaż sprzedaż ma charakter okazjonalny, jeśli suma kwot ze sprzedaży osiągnie duże wartości, może to przyciągnąć uwagę urzędu skarbowego. W takim przypadku warto posiadać dowody na to, że rzeczy były w Twoim posiadaniu dłużej niż 6 miesięcy oraz na to, że sprzedaż miała charakter okazjonalny.
 
anonim cytuj
16-08-2023
jeżeli Twoja aktywność na VINTED ma charakter okazjonalny i nie generuje dochodu, nie jesteś zobowiązana do odprowadzania podatku od sprzedaży tych rzeczy. Niemniej jednak, warto pamiętać o potencjalnym ryzyku zakwalifikowania takiej działalności jako gospodarczej, szczególnie gdy osiągnie ona pewien poziom regularności lub znacznej wartości. W razie wątpliwości, zaleca się konsultację z doradcą podatkowym.
 
anonim cytuj
03-01-2024

Sugerowane Tematy

Kamery wraz z nagrywanym dźwiękiem
Sąsiedzi zamontowali na swoim budynku kamery. Kilka z nich na pewno nagrywa dużą część całej działki (w sumie prawie całą) wraz z dźwiękiem. Nie zgadzam się na nagrywanie mnie i podsłuchiwanie. Informacja do sąsiadów ani zawiadomienie policji nie pomogło. Co mogę z tym zrobić?...
Zniesienie współwłasności samochodu.
Witam, z mężem nam się nie układa prawdopodobnie dojdzie do rozwodu. Jakiś czas temu dowiedział się, że jestem ciężko chora, obecnie jestem w trakcie chemioterapii.. Dziś dowiedziałam się, że jakiś czas temu zrobił w tajemnicy przede mną zdjęcie mojego dowodu osobistego, żeby wyrejestrować mnie z samochodu gdyż widnieje jako drugi współwłaściciel. Oznajmił, że mnie wykreślił i że podobno mógł to zrobić bez mojej zgody. Czy to prawda, że mógł to z...
Zajęcie konta bankowego.
Dostałem dzisiaj z banku wiadomość SMS odnośnie blokady konta. Wszedłem na konto i mam tam informacje o zajęciu komorniczym... Jedyna informacja na koncie to: Uwaga! Na rachunkach znajdują się zajęcia egzekucyjne. oraz Wierzyciel: INTRUM JUSTITIA DEBT FUND 1 FUNDUSZ INWESTYCYJNY ZAMKNIĘTY NIESTANDARYZOWANY FUNDUSZ SEKURYTYZACYJNY Przez ponad 8 lat lat posiadam stały numer telefonu i adres zameldowania. Nie otrzymałem jakiegokolwiek wezwania ...
Czy ktoś jest w stanie pomóc zmniejszyć karę z UFG lub umorzyć?
Czy ktoś jest w stanie pomóc zmniejszyć karę z UFG lub umorzyć? Dodam ze to pierwszy raz i tylko i wyłącznie przez sytuacje jaką mamy od początku korona wirusa i samochód firmowy odkupiony z tąd nie zostało przedłużone OC...

Wyszukiwarka