sprzedaż motocyklu

Witam.
Mam motocykl kupiony na umowę kupna sprzedaży, koleś który chce go ode mnie kupić chce żebym go najpierw zarejestrował na siebie bo są 3 umowy i boi się że coś będzie nie tak i teraz pytanie czy mogę go sprzedać tego samego dnia co zarejestruje na siebie np jutro rano a po polodniu go sprzedac?
anonim cytuj
01-11-2020
Możesz.... Ale generalnie nie ma takiej potrzeby - jeśli jest ciągłość umów kupna sprzedaży i nowy właściciel dostanie je wszystkie - bez problemu powinien go zarejestrować.
Problem polega na tym że żeby nowy właściciel mógł zarejestrować auto będzie potrzebował dowodu rejestracyjnego - jeśli zdążysz zarejestrować pojazd na siebie - będzie musiał czekać aż Ty go odbierzesz z wydziału komunikacji i dopiero wtedy będzie mógł zabrac się za rejestrację.
Tak czy inaczej odpowiedź na pytanie brzmi tak.
 
anonim cytuj
01-11-2020
czyli na tzw miękkim dowodzie go nie zarejestruje mimo tego że przegląd techniczny jest potwierdzony kartka do przyszłego roku?
 
anonim cytuj
01-11-2020
Nie jestem pewna czy na takim da się przerejestrować pojazd. Tu już chyba trzeba byłoby zasięgnąć języka u źródła - w wydziale komunikacji.
 
anonim cytuj
01-11-2020
Jeśli wszystkie umowy sprzedaży, które posiadasz, są prawidłowo wypełnione i podpisane, to nie ma konieczności rejestracji motocykla na Twoje nazwisko przed sprzedażą. Potrzebne dokumenty to umowy kupna-sprzedaży oraz dowód rejestracyjny. Wszystko powinno być w porządku, o ile umowy kupna-sprzedaży są ciągłe i pokazują prawidłową sekwencję właścicieli.

Po drugie, jeżeli jednak zdecydujesz się zarejestrować motocykl na swoje nazwisko, to nie ma prawnego ograniczenia, które uniemożliwiłoby Ci sprzedaż pojazdu tego samego dnia. Pamiętaj jednak, że rejestracja pojazdu wymaga pewnego czasu na przetworzenie dokumentów przez odpowiednie służby, w tym przypadku przez Wydział Komunikacji.

Po trzecie, w odniesieniu do pytania o "miękki" dowód rejestracyjny - rozumiem, że masz na myśli dokument potwierdzający rejestrację, który otrzymuje się przed ostatecznym dowodem rejestracyjnym. Takie dokumenty zazwyczaj są akceptowane podczas procesu rejestracji pojazdu przez nowego właściciela, ale zawsze najlepiej jest skonsultować się bezpośrednio z lokalnym wydziałem komunikacji w celu uzyskania najdokładniejszych informacji.
 
anonim cytuj
04-08-2023
Rozumiem, że prawo jest po stronie pracodawcy w przypadku rozwiązania umowy o pracę na czas określony za wypowiedzeniem. Jednak moje pytanie teraz dotyczy tego, czy istnieje jakaś możliwość, aby wykazać, że moje zwolnienie było niesprawiedliwe? Czy jest coś, co mogłabym zrobić, jeśli uważam, że przyczyna mojego zwolnienia była niesprawiedliwa lub dyskryminująca, nawet jeśli pracodawca nie musiał podać przyczyny? Czy jest jakaś droga odwoławcza, którą mogłabym podążyć, jeśli sądzę, że moje zwolnienie było niewłaściwe?

Dziękuję za pomoc.
 
anonim cytuj
04-08-2023
Chociaż pracodawca ma prawo do wypowiedzenia umowy o pracę na czas określony bez podawania przyczyny, nie oznacza to, że pracownik jest bezbronny wobec potencjalnych niewłaściwych działań pracodawcy. Istnieją mechanizmy prawne mające na celu ochronę pracowników przed niesprawiedliwym traktowaniem.

Po drugie, jeśli uważasz, że Twoje zwolnienie było niesprawiedliwe lub dyskryminujące, możesz mieć podstawy do wniesienia skargi do Państwowej Inspekcji Pracy. Pracodawca, mimo że ma prawo rozwiązać umowę o pracę, nie może tego robić z powodów dyskryminujących czy naruszających Twoje prawa jako pracownika.

Po trzecie, jeżeli Twoje zwolnienie było wynikiem dyskryminacji, może to stanowić naruszenie art. 113 Kodeksu Pracy, który zabrania dyskryminacji w zatrudnieniu. W przypadku, gdybyś doświadczyła dyskryminacji, możesz złożyć skargę do Sądu Pracy na podstawie art. 18(3a) Kodeksu Pracy.

Po czwarte, jeżeli Twoje zwolnienie było bezpodstawne, możesz domagać się odszkodowania.

Pamiętaj jednak, że te kroki wymagają solidnych dowodów i mogą być czasochłonne.
 
anonim cytuj
04-08-2023

Sugerowane Tematy

Staż z urzędu pracy
Dzień dobry! jestem w trakcie kończenia szkoły średniej i jestem zarejestrowana w urzędzie pracy aby być zwolnionym z opłaty za egzaminy, szukam pracy jako opiekunka do dziecka, pomoc nauczyciela ogólnie praca związana z dziećmi, po szkole średniej mam zamiar uczęszczać do szkoły policealnej własne na tym kierunku, na ostatniej wizycie rozmawiałam z doradcą o tym że gdy będę mieć już średnie to będę mogła zacząć u nich staż właśnie jako pomoc. Dz...
Mandat za brak biletu.
Parkowałam pod marketem i kupiłam bilet parkingowy ale nie zauważyłam że zamiast SH wbijam SG. Reszta numeru rejestracyjnego się zgadza. No i oczywiście dostałam MANDAT za brak biletu. Sprawdziłam na stronie UFG samochód o mojej rejestracji ale z literką G zamiast H nie istnieje w rejestrze. Czy Waszym zdaniem mogę się skutecznie odwołać od tego MANDATU....
Odwołanie się od wyroku.
Witam, mam pewien problem , mianowicie: chcę się odwołać do sądu okręgowego w sprawie wyroku i jak to w miarę mądrze napisać. Sąd rejonowy cywilny ogłosił wyrok w mojej sprawie, którą założyłem byłej żonie o zwrot rzeczy. Sąd w postępowaniu pominął mój dowód w sprawie tj. fakturę zakupu mebli. Dzisiaj byłem w sądzie i oglądałem swoje akta, w aktach jest wzmianka o tej fakturze i sama faktura. Dla mnie jest to błąd sądu a jednocześnie moja stra...
Wypowiedzenie notarialnej umowy użyczenia samochodu.
Dzień dobry, w jaki sposób można wypowiedzieć poświadczoną notarialnie umowę użyczenia samochodu? Czy wystarczy zwykłe (nienotarialne) wypowiedzenie umowy? Umowa zawarta jest na czas nieokreślony i nie ma określonego sposoby wypowiedzenia. Pojawia się jedynie informacja o zastosowaniu się do kodeksu cywilnego w przypadku regulacji kwestii nieujętych w umowie....

Wyszukiwarka