wezwanie w charakterze świadka

Hej, dostałam wezwanie w charakterze świadka na komisariat. Chodzi o art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt - znecanie sie. W zwiazku z tym mam kilka pytań. Czy taka sprawa może trafić potem do sądu i mogę być wezwana kolejny raz ? Jestem osobą która opiekuje się tym psem aktualnie i wpisana jako właściciel, czy mam prawo rzadac kopie swoich zeznać? Czy w każdej chwili mogę zobaczyć w akta sprawy? Jak pytalam co dalej to odpowiedz jaka dostalam to ze nie wiadomo, zalezy co dalej od prokuratury..
anonim cytuj
28-10-2020
Prokuratura moze umorzyć lub skierować do sądu. W zależności od decyzji prokuratury rodzi to inne sutki i uprawnienia. Ciężko przewidzieć. Czy jest pani podejrzaną o popełnienie tego przestępstwa czy wnosi pani o ukaranie kogoś?
 
anonim cytuj
28-10-2020
bylam na zeznaniach jako świadek ale ja zajmuje się tym psem wiec nie wiem czy to zostanie zmienione czy jak
 
anonim cytuj
28-10-2020
jesli nie będzie pani stroną w sprawie to nie będzie pani miala takich uprawnien jak pani oczekuje, chyba że jako pokrzywdzony wejdzie pani jesli prokuratura skieruje do sadu jako oskarżyciel posiłkowy
 
anonim cytuj
28-10-2020
Witam serdecznie, pozwolę sobie odpowiedzieć na Pani pytania.

Po pierwsze, sprawa, w której Pani zeznaje jako świadek, może trafić do sądu. Wszystko zależy od decyzji prokuratury, która na podstawie zebranych dowodów może skierować sprawę do sądu lub umorzyć postępowanie. Jeżeli sprawa trafi do sądu, możliwe jest, że Pani będzie ponownie wezwana, tym razem jako świadek w procesie sądowym.

Po drugie, jako świadek, Pani ma prawo do otrzymania kopii swoich zeznań. Prawo to wynika z art. 156a § 1 Kodeksu postępowania karnego.

Po trzecie, dostęp do akt sprawy jest zarezerwowany dla stron postępowania i ich pełnomocników, a Pani w chwili obecnej jest świadkiem. Jeżeli jednak zostanie Pani uznana za pokrzywdzoną, będzie miała możliwość zapoznania się z aktami sprawy i zgłaszania wniosków dowodowych. Zaznaczę, że oznaczenie osoby jako pokrzywdzonej zależy od konkretnej sytuacji i od oceny prokuratury.

Po czwarte, na etapie postępowania przygotowawczego, prowadzonym przez prokuraturę, często nie jest możliwe jednoznaczne określenie, co dalej stanie się ze sprawą. Jak wspomniałam, decyzja o dalszym kierunku postępowania zależy od wyników śledztwa.

Jeżeli jest Pani obecnie opiekunką psa, warto zastanowić się nad złożeniem zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jeśli Pani podejrzewa, że poprzedni właściciel zaniedbywał swoje obowiązki lub znęcał się nad psem, taka informacja może być ważna dla postępowania.
 
anonim cytuj
04-08-2023

Sugerowane Tematy

Rozliczanie PIT-u
Mam 20 lat i uczę się w szkole policealnej, pracuje na umowie zlecenie. Czy muszę wypełniać jakiś PIT? Zleceniodawca wysłał mi PIT 11 i nie wiem co dalej. ...
Wypłata małoletniego pracownika.
Dzień dobry. Czy opiekun prawny może rekwirować wypłatę małoletniego pracownika??...
Koniec okresu próbnego a powrót na zasiłek dla bezrobotnych.
Witam, Od lutego byłem zarejestrowany w Urzędzie Pracy. Miałem prawo do zasiłku przez 12 miesięcy. W maju podjąłem zatrudnienie (sam znalazłem pracę). Dostałem umowę na okres próbny 3 miesiące. Z racji tego otrzymuje dodatek aktywizacyjny. Moja umowa wygasa wraz końcem lipca. Moje pytanie brzmi: Czy w przypadku nie otrzymania kolejnej umowy będę mógł wrócić na zasiłek ? Teoretycznie przez podjęciem zatrudnienia mogłem pobierać zasiłek do lutego...
Spadek
Witam. Chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda kiedy mąż zmarł mieliśmy na siebie działkę, mieszkanie itp. Mamy wspólnotę małżeńską. Czy to przechodzi też na dzieci czy tylko mnie? Żadnego testamentu nie było....

Wyszukiwarka