wezwanie w charakterze świadka

Hej, dostałam wezwanie w charakterze świadka na komisariat. Chodzi o art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt - znecanie sie. W zwiazku z tym mam kilka pytań. Czy taka sprawa może trafić potem do sądu i mogę być wezwana kolejny raz ? Jestem osobą która opiekuje się tym psem aktualnie i wpisana jako właściciel, czy mam prawo rzadac kopie swoich zeznać? Czy w każdej chwili mogę zobaczyć w akta sprawy? Jak pytalam co dalej to odpowiedz jaka dostalam to ze nie wiadomo, zalezy co dalej od prokuratury..
anonim cytuj
28-10-2020
Prokuratura moze umorzyć lub skierować do sądu. W zależności od decyzji prokuratury rodzi to inne sutki i uprawnienia. Ciężko przewidzieć. Czy jest pani podejrzaną o popełnienie tego przestępstwa czy wnosi pani o ukaranie kogoś?
 
anonim cytuj
28-10-2020
bylam na zeznaniach jako świadek ale ja zajmuje się tym psem wiec nie wiem czy to zostanie zmienione czy jak
 
anonim cytuj
28-10-2020
jesli nie będzie pani stroną w sprawie to nie będzie pani miala takich uprawnien jak pani oczekuje, chyba że jako pokrzywdzony wejdzie pani jesli prokuratura skieruje do sadu jako oskarżyciel posiłkowy
 
anonim cytuj
28-10-2020
Witam serdecznie, pozwolę sobie odpowiedzieć na Pani pytania.

Po pierwsze, sprawa, w której Pani zeznaje jako świadek, może trafić do sądu. Wszystko zależy od decyzji prokuratury, która na podstawie zebranych dowodów może skierować sprawę do sądu lub umorzyć postępowanie. Jeżeli sprawa trafi do sądu, możliwe jest, że Pani będzie ponownie wezwana, tym razem jako świadek w procesie sądowym.

Po drugie, jako świadek, Pani ma prawo do otrzymania kopii swoich zeznań. Prawo to wynika z art. 156a § 1 Kodeksu postępowania karnego.

Po trzecie, dostęp do akt sprawy jest zarezerwowany dla stron postępowania i ich pełnomocników, a Pani w chwili obecnej jest świadkiem. Jeżeli jednak zostanie Pani uznana za pokrzywdzoną, będzie miała możliwość zapoznania się z aktami sprawy i zgłaszania wniosków dowodowych. Zaznaczę, że oznaczenie osoby jako pokrzywdzonej zależy od konkretnej sytuacji i od oceny prokuratury.

Po czwarte, na etapie postępowania przygotowawczego, prowadzonym przez prokuraturę, często nie jest możliwe jednoznaczne określenie, co dalej stanie się ze sprawą. Jak wspomniałam, decyzja o dalszym kierunku postępowania zależy od wyników śledztwa.

Jeżeli jest Pani obecnie opiekunką psa, warto zastanowić się nad złożeniem zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jeśli Pani podejrzewa, że poprzedni właściciel zaniedbywał swoje obowiązki lub znęcał się nad psem, taka informacja może być ważna dla postępowania.
 
anonim cytuj
04-08-2023

Sugerowane Tematy

Alimenty
Dzień dobry od pewnego czasu były mąż nie płacił mi alimentów. Sprawa trafila do komornika, który również nie potrafił wegzekwować należności. Od czerwca tego roku pobieram alimenty z funduszu. Od tego też miesiąca jego babcia zaczęła robić mi przelewy w wysokości 400-500zl na konto tytułując je Alimenty i imiona dzieci. Przyjmowałam je jako zaległe bo mąż ma kilkanaście tysięcy długo. Zgłosiłam te wpłaty niedawno do komornika bo potrzebuje nowe ...
Dziecko na które były zasądzone alimenty, osiągnęło pełnoletność i podjęło pracę. Rodzic może złożyć pozew o zniesienie alimentów?
Dziecko na które były zasądzone alimenty, osiągnęło pełnoletność i po zakończeniu nauki podjęło pracę. Otrzymuje wynagrodzenie pozwalające się samodzielnie utrzymać. Rodzić, który płaci alimenty może złożyć pozew o zniesienie alimentów - tak to się nazywa? Co podać jako dowody, umowę zlecenie, PIT za zeszły rok, wpływy wynagrodzenia na konto dziecka za ostatni rok?...
umowa na czas nieokreślony / własna działalność
Jestem zatrudniony w firmie na podstawie umowy o prace na czas nieokreślony. Czy jeżeli bym otworzył własna działalność to muszę zgłaszać ten fakt pracodawcy wymagana jest jakaś zmiana umowy ? Co z płatnością ZUS jeżeli została by umowa o prace to płaci ja dalej pracodawca?...
Sąsiad zalał mi sufit w łazience
Sąsiad zalał mi sufit w łazience Zgłosiłem do ubezpieczenia i częściowo pokryli mi koszty naprawy Cały sufit od nowa zrobiłem i po miesiącu znowu zalał mi sąsiad mieszkanie Czy mogę ponownie zgłaszać szkodę do firmy ubezpieczeniowej??...

Wyszukiwarka