Śmierć sprzedającego

Dziś w godzinach porannych podpisany akt u notariusza zakup domu. Część środków własnych część z kredytu bankowego. Kredyt jeszcze nie uruchomiony, pieniądze nie przelane. W tym samym dniu sprzedający umiera. Co w takiej sytuacji? Umowa jest ważna? Jutro muszę dostarczyć do banku akt notarialny celem uruchomienia kredytu. W akcie jest nr rachunku osoby która już nie żyje. Co teraz?
anonim cytuj
01-10-2020
Sprzedający przestał być właścicielem z chwilą gdy notariusz skończył składać podpis. W tym momencie właścicielem stał się kupujący i kupujący powinien wykonać umowę. Rachunek nie został zamknięty tylko dlatego, że jego posiadacz zmarł. Oczywiście o ile mówimy o domu na rynku wtórnym i umowa dziś zawarta nazywa się "umowa sprzedaży", a nie jakaś umowa warunkowa.
 
anonim cytuj
01-10-2020
A kto w obecnej sytuacji dokonuje przekazania domu? Kto składa podpisy na protokołach Energa, gaz?
 
anonim cytuj
01-10-2020
Umowa zawarta. Jesteś zatem właścicielem przedmiotu umowy. Nie ma takiej instytucji prawnej, jak przekazanie. Wchodzisz i mieszkasz bo masz tytuł własności. Co do mediów - udajesz się do dostawców z umową sprzedaży i zawierasz umowę o dostawę mediów.
 
anonim cytuj
01-10-2020
W sumie to dla bezpieczeństwa można by złożyć cenę do depozytu sądowego, bo nie wiadomo czy rachunek bankowy nie jest jakimś rachunkiem wspólnym albo jakiś "pełnomocnik" nie zawłaszczy pieniędzy...
 
anonim cytuj
01-10-2020
Dla bezpieczeństwa tak, chociaż konto wskazane w umowie zostanie zgodnie z wolą zbywcy uznane ...
 
anonim cytuj
01-10-2020
Literą umowy jest numer konta podany do realizacji przelewu z banku. Przelew realizuje bank i bank odpowiada za poprawność dostarczenia środków.
W momencie złożenia wszystkich podpisów u notariusza, pani Natalia stała się właścicielem domu.
Przelew jest już tylko (albo aż) dopełnieniem formalności.
Wiadomo, że przy dużych kwotach zawsze człowiek ma obawę czy wszystko jest OK.
 
anonim cytuj
01-10-2020

Sugerowane Tematy

testament
Witam macocha pokazała mi testament ojca w którym rzekomo po śmierci mojego taty stała się właścicielką wszystkiego co zostawił i tu mam wątpliwości gdyż ojciec wielokrotnie mówił mi że zmienił testament dodatkowo macocha nie odczytuje tego testamentu gdyż twierdzi że skoro jest jedyną spadkobierczynią to nie musi tego robić i nie zrobi gdyż musiała by opłacić podatek od wzbogacenia i twierdzi że po pięciu latach nie będzie musiała takowego podat...
Pracodawca nie chce podpisać urlopu.
Szef nie chce podpisać mi urlopu na 2 tygodnie, twierdzi że nie może ponieważ w tym samym czasie bierze inna osoba urlop boi się że kolejny urlop przerwie ciągłość w pracy gdy w tym samym czasie np. jeszcze ktoś poszedł np. na L4. Moje pytanie jakich użyć argumentów kiedy mam już opłacone ferie które spędzam z 7 latkiem(tata wychowujący sam dzieci) Czytałem coś na temat tych nowych urlopów, które weszły w życie czy mogę złożyć wniosek o taki ur...
Spadek po rodzicu
Witam, proszę o poradę/sugestię. Miesiąc temu zmarła moja matka, po kilkumiesięcznej walce z rakiem. Kilka dni przed śmiercią sporządziła testament, w którym ujęła swojego męża (nie jest to mój ojciec), córkę czyli moją siostrę i mnie. Mężowi zapisała połowę swojego mieszkania, samochód, część działki, siostrze połowę innego mieszkania, połowę oszczędności z konta bankowego (kwota nie była zapisana w testamencie), część działki a mnie połowę oszc...
Dozór elektroniczny
Witam. Mąż ma dozór elektroniczny od trzech tygodni. Od poniedziałku do piątku może normalnie wychodzić i pracować od 6 do 18. Jak to się ma do świąt przed nami jest 1 listopada wypada w środę czy to się liczy jako dzień normalny czy jak w niedzielę co do wolnych godzin. Pozdrawiam ...

Wyszukiwarka