Rodzielnośc majątkowa a dziedziczenie po teściach.

Mam z mężem podpisaną przed ślubem rozdzielność majątkową. Mąż nabył spadek po zmarłej mamie w tym konto bankowe. W banku chce, aby pieniądze ze spadku przelali na moje konto bankowe. Mąż nie ma konta, a bank odmawia wypłaty gotówki, upierają się przy przelewie na konto.
Jak tą całą sytuację ugryźć? Wiem, że mąż musi zgłosić do US nabycie spadku. Czy jeśli pieniądze z konta zmarłej teściowej wpłyną prosto w całości na moje konto to ja również będę musiała zgłosić to do US i w jakiej formie?
Bardzo proszę o pomoc.
anonim cytuj
14-01-2023
W tym przypadku nie pomoże nawet zrobienie męża współwłaścicielem konta. Niestety mąż musi założyć konto. Po przelaniu spadku może wypłacić gotówkę i zamknąć konto.
 
anonim cytuj
14-01-2023
To najprostsza droga. Natomiast ja pytam w jakiej formie zgłosić do US przelew z konta zmarłej teściowej na moje konto? Nadmienię, że to nie jest kwota rzędu setek tysięcy i mamy troje dzieci.
 
anonim cytuj
14-01-2023
Jeśli to ucieczka przed dłużnikami to może się nie udać. A zgłosić można normalnie przez odpowiedni druk, może jako depozyt?
 
anonim cytuj
14-01-2023
Dokładnie też bym tak zrobiła.
 
anonim cytuj
14-01-2023
Musi zgłosić nabycie spadku w US, na druku SD-Z2 i tam wpisać wartość poszczególnych odziedziczonych dóbr, tzn. np wartość domu, mieszkania, oszczędności z konta itp, trzeba to zrobić w terminie max 6 miesięcy od nabycia spadku, inaczej zostanie naliczony podatek.
 
anonim cytuj
14-01-2023
Dobrze to wiemy. Natomiast bardziej chodzi mi o to, że te pieniądze wpłynął z konta zmarłej teściowej na moje konto. Co ja w takim razie mam zgłosić do US. To nie jest mój spadek tylko męża.
 
anonim cytuj
14-01-2023
To nie ma znaczenia wystarczy ze bank w tytule wpłaty wpisze co to za pieniądze i dla kogo.
 
anonim cytuj
14-01-2023
Proszę zadzwonić do US i dopytać u źródła.
 
anonim cytuj
14-01-2023
Przyszła mi taka myśl. A może mąż niech zrzeknie się spadku. Wtedy on przejdzie na Wasze dzieci. Procedura trochę zawiła a gra może warta świeczki. To tylko taka moja myśl nie wskazówka prawna.
 
anonim cytuj
14-01-2023
Proszę czytać mąż już nabył spadek. Teraz mógł by jedynie te pieniądze w darowiźnie przekazać lub w testamencie zapisać dzieciom lub żonie.
 
anonim cytuj
14-01-2023
Ja bym zaczął od kontaktu z biurem rzecznika finansowego czy bank może stawiać taki wymóg jak przelew.
 
anonim cytuj
14-01-2023
Temat można zamknąć. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 
anonim cytuj
14-01-2023

Sugerowane Tematy

Czy właściciel mieszkania może wyrzucić najemcę bo zwleka z opłatą za czynsz 7 dni?
Czy właściciel mieszkania może wyrzucić najemcę bo zwleka z opłatą za czynsz 7 dni?(bez wręczania wcześniej wypowiedzenia?)tak z dnia na dzień? Jeśli taki zapis jest w umowie? Czy prawo o 2mc zwłoki z opłatą jest ponad umową?...
Oszustwo w internecie
Witam, Jakie powinnam podjąć kroki jesli nie dostałam zamówionego artykułu ze sklepu internetowego? Zamówienie nie jest duże bo na 36 zł tylko ale nie chce pozwolić na oszustwo i chce pociągnąć to dalej. Czy taka mała kwota kwalifikuje się do poniesienia konsekwencji? Sprzedawca twierdzi, że minęło ponad 100 dni od momentu w którym zgłosiłam brak dostarczonego towaru i nie należy mi się ani zwrot ani ponowna wysyłka. Oczywiscie jest to kłamstwo ...
Mieszkanie na kredyt.
Witam, kupiłam mieszkanie w kredycie, właściciel mieszkania oburzony czemu tak długo trwa uruchomienie kredytu, do końca października ma mieć pieniądze na koncie od banku ale on stwierdził że jak do jutra nie będzie kasy to on wyjeżdża na 3 tygodnie I klucze I mieszkanie zda za 3 tygodniu. Umowa notarialna również jest do końca października ze do tego czasu musi zdać mieszkanie. Co mogę zrobić w tej sytuacji jeżeli on naprawdę wyjdzie ?...
Kaucja rezerwacyjna.
Dzień dobry, wpłaciłem jakiś czas mniej więcej 2 tygodnie temu kaucje rezerwacyjną połowę za mieszkanie. Niestety straciłem pracę przez co zadzwoniłem i powiedziałem, że niestety nie mogę podpisać umowy najmu mieszkania i proszę o zwrot kaucji, bo mam nie łatwą sytuację teraz. Kobiety z którą rozmawiała zaczęła się zasłaniać, że musi ogłoszenie ponownie wystawić i szukać kogoś i że nie chce mi zwrócić, a na pewno nie te kwotę. To jest duże miast...

Wyszukiwarka