przebieg historii pracy

Witam serdecznie. Ciezko chory znajomy przebywa za granica i pobiera zasilek chorobowy. Ubezpieczalnia wymaga podania przebiegu historii pracy z Polski. I tu zaczyna sie problem. Znajomy nie jezdzi do Polski, gdyz nikogo tam nie ma i stan zdrowia mu juz nie pozwala. Umyslowo tez nie do konca jest sprawny i tak np potrafi wymienic rozne zaklady karne , w ktorych odbywal kare i jednoczesnie pracowal, kilka firm, w ktorych rowniez pracowal, ale juz dat i jak dlugo niestety nie pamieta. Pomoglam mu zalozyc PUAP i profil w Zus, niestety nic tam nie mozna znalezc. Sama rowniez nie mieszkam w Polsce wiec nie wiem jak temat ugryzc. On sam nic nie zalatwi, nawet ciezko go zrozumiec gdy sie wyslawia. Pomozcie mi prosze, gdzie pisac? Jak ugryzc ten temat.
Z gory dziekuje za wszelkie porady.
anonim cytuj
29-09-2020
Firmy zatrudnające pracowników przed 01.01.1999 r. Dzeliły się na dwa rodzaje. Te ktore zatrudniały powyżej 20 pracowników zgłaszały ich do ZUS systemem "bezimennym" - nie z imienia i nazwiska tylko podawały liczbę osób. Takiego zatrudnienia zus nie potwierdzi. Trzeba poszukać arhiwum ktore przechowuje dokumenty pracownicze i napisać do nich pismo z prośbą o nadesłanie dokumentacji bo to jest jedyny "dowód" potwierdzający zatrudnienie, jeśli firmy te istnieją - należy zwrócić się bezpośrednio do nich - np. zakłady karne.
Firmy małe zgłaszały pracowników imiennie - i tu należy zwrócic sie do zus listowo lub przez pue z zapytaniem o okres zatrudnienia - podając wszystkie możliwe dane jakie ubezpieczony pamięta - nazwe zakladu pracy, adres, przyblizony okres zatrudnienia - im więcej danych tym większa mozliwosc ze zus odnajdzie akta firmy i potwierdzi okres.
 
anonim cytuj
29-09-2020
Dodam że każde zatrudnienie po 1 stycznia 1999 zapisane jest juz na indywidualnym koncie ubezpieczonego i zus potwierdza to bez zadnego problemu.
 
anonim cytuj
29-09-2020
dziekuje pieknie, ruszam na poszukiwania
 
anonim cytuj
29-09-2020

Sugerowane Tematy

Pierwsza umowa była na 3 miesiące, druga na rok, a tu nagle, znów na 3 miesiące. Proszę o poradę co zrobić w tej sytuacji?
Witam. Obecnie jestem zatrudniona w następujący sposób: pierwsza umowa była na 3 miesiące, druga na rok, a tu nagle, znów na 3 miesiące ( bo niby manager się zmienił), bez zmiany stanowiska pracy. Z tego co rozumiem, wedle kodeksu pracy, pracodawca nie może cofnąć się do tyłu dając mi znów umowę na okres próbny, gdzie wszyscy inni pracownicy dostali po 3 miesiącach pernamentnie kontrakty, nawet ci najsłabsi. Proszę o poradę co zrobić w tej sytuac...
Co powinien zawierać testament?
Co powinien w szczególności zawierać testament żeby go nikt nie mógł podważyć?...
Alimenty a brak adresu pozwanego.
Występuje o alimenty na syna, natomiast nie wiem gdzie ojciec przebywa, nie chce podać mi adresu. Musiałam podać adres zameldowania jako korespondencyjny, ale istnieje możliwość, że ojciec dziecka nie odbierze wezwania do sądu. Co w takim przypadku? Czy pismo będzie uznane pi tych 14 dniach jako odebrane? Co jeśli nie pojawi się na rozprawie? Czy mam obowiązek poinformować ojca np. telefonicznie?...
Mąż nas zadłuża.
Dzień dobry. Jestem emerytką. Mój mąż z którym faktycznie już tylko mieszkamy w jednym domu, tzw. pożycie dawno ustało, gospodarstwa też prowadzimy osobne chociaż pod jednym dachem ma problem alkoholowy i to duży co było jedną z przyczyn naszego rozstania. Formalnie jednak pozostajemy małżeństwem i mamy wspólnotę majątkową. Mąż też jest emerytem. Ostatnio dowiedziałam się, że mąż trafił w dziwne towarzystwo z którym pije i pod jego wpływem zaczą...

Wyszukiwarka