Zaginiona paczka

Witam, proszę o poradę prawną.
Wysłałem paczkę przez Pocztę Polską do USA w której znajdowały się drogie limitowane buty. Paczka była ubezpieczona na kilka tysięcy złotych. Przesyłka w Nowym Yorku się zgubiła.
Po złożeniu podania o zwrot pieniędzy poczta prosiła od podesłanie rachunku lub dokumentu potwierdzającego tak wysoką wartość paczki. Jednak jest to nie możliwe ponieważ te buty są kilka razy obecnie droższe na rynku wtórnym niż podczas premiery. Nadesłałem cały opis, wyjaśnienie, wraz ze stronami internetowymi potwierdzającymi większą wartość butów. Nic to nie dało.
Co zrobić w takim przypadku kiedy buty wzrosły na wartości? A nie mam jak tego udowodnić jakiemuś urzędnikowi Poczty Polskiej.
Mam na odpowiedź 7 dni.
anonim cytuj
23-09-2020
7. W przypadku, gdy szkoda polega na zaginięciu lub uszkodzeniu zawartości przesyłki lub zaginięciu
części składowych zawartości przesyłki w takim stopniu, że nie nadaje się ona do naprawy,
wysokość szkody ustala się na podstawie:
1) umowy kupna-sprzedaży,
2) rachunku lub faktury zakupu lub
3) wyceny rynkowej wartości uszkodzonego mienia dokonanej np. przez rzeczoznawcę lub serwis.
 
anonim cytuj
23-09-2020
Wskaż, iż nie posiadasz dokumentu zakupu gdyż kupowałeś to dawno.
Załącz do reklamacji oferty zakupu tych butów jakie aktualnie są, udowodnić również iż w paczce faktycznie znajdowały się buty (np. dokument w którym ustalasz z kimś że te buty mu wyślesz bo X, bo sprzedajesz, bo się tam wybierasz czy coś, bo jak rozumiem po coś te buty wysyłałeś?).
 
anonim cytuj
23-09-2020
jeśli tak zrobi, poczta polska może narzucić mu amortyzację.
 
anonim cytuj
23-09-2020
musieliby to udowodnić, a tutaj dowód jest odwrotny - rzecz zyskała w czasie..
 
anonim cytuj
23-09-2020
a jak on udowodni,że buty były nieużywane ? To działa w dwie strony niestety.
 
anonim cytuj
23-09-2020
np zdjęciami,.które zapewne posiada, a poczta nie.
 
anonim cytuj
23-09-2020
Tak właśnie zrobiłem w pierwszym mailu do poczty. Opisałem że nie są to zwykle buty. Tylko limitowane itd. Podesłałem stronę internetową sklepu do którego były wysyłane buty oraz ich adres w USA. Dołączyłem rachunek z dnia zakupu i wysłałem podobne oferty z internetu. Na co dostałem odpowiedź wczoraj że „nadesłane dokumenty nie potwierdzają wartości paczki”.
 
anonim cytuj
23-09-2020
no to odwołanie, a potem proces.
 
anonim cytuj
23-09-2020

Sugerowane Tematy

Zapisy w Księdze Wieczystej.
Na działce ,którą chcemy nabyć znajdują się obiekty budowlane ( stary dom, studnia i budynek gospodarczy) w Księdze Wieczystej nie ma na ten temat żadnych zapisów, jest tylko określona powierzchnia nieruchomości. Czy jest jakieś niebezpieczeństwo przy nabywaniu takiej nieruchomości i czy w akcie notarialnym zapisy dotyczące tego co się znajduje na działce powinny być szczegółowo opisane ? Budynki są stare i nie posiadają dokumentacji....
Kto może brać udział w przesłuchaniu podejrzanego?
Jestem osobą leczącą się na zaburzenia lękowo- depresyjne. Dostałem wezwanie na Policję w charakterze podejrzanego. Moje pytanie: czy w trakcie przesłuchania może mi towarzyszyć żona, chodzi o to żeby była w pomieszczeniu i jej obecność wspierała mnie emocjonalnie. Jak to załatwić formalnie ?...
Szanse na warunkowe umorzenie postępowania
Witam. Będę musiała odpowiedzieć za swoje czyny. Kradłam w sklepie kilkanaście- kilkadziesiąt razy… Nie dostałam jeszcze wezwania na policję na przesłuchanie, ale myśle ze stanie się to niebawem. Dlatego tez nie wiem co na mnie znaleźli i na jaka kwotę. Może to być 3000zl ale również 7000 zł, naprawdę nie wiem ile będą grzebać . Zastanawiam się czy w moim przypadku kiedy ilość tych kradzieży jest znaczna… mam szanse na warunkowe umorzen...
wypowiedzenie umowy o pracę
Witam, czy mogę się zwolnić od pracodawcy który skorzystał z tarczy antykryzysowej? Pracodawca twierdzi, że nie mogę się zwolnić ponieważ zapłacę karę. Znalazłam lepszą propozycję pracy, a za 1500zl postojowego ciężko utrzymać siebie i mieszkanie... Chciałabym się zwolnić za porozumiem stron, jakie konsekwencje poniosłabym ja i pracodawca?...

Wyszukiwarka