1. Przedsiębiorstwo górnicze składa do ministra wniosek o przyznanie dopłaty dla przedsiębiorstwa górniczego, w podziale na każdą jednostkę produkcyjną oddzielnie oraz w podziale na miesiące, sporządzony na podstawie wielkości określonych w programie operacyjnym i planie techniczno-ekonomicznym. 2. Wniosek zawiera w szczególności:
1) oznaczenie przedsiębiorstwa górniczego;
2) wysokość zaplanowanych kosztów kwalifikowanych i przychodów kwalifikowanych;
3) planowane dopłaty dla poszczególnych jednostek produkcyjnych w podziale na miesiące;
4) formę finansowania dopłaty ze wskazaniem odpowiednich kwot. 3. Do wniosku załącza się plan techniczno-ekonomiczny dla poszczególnych jednostek produkcyjnych na dany rok. 4. Wniosek wymaga zaakceptowania przez ministra.