Postępowanie wyjaśniające powinno być prowadzone i ukończone bez zbędnej zwłoki, tak aby złożenie wniosku o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego do komisji nastąpiło przed upływem miesiąca od dnia uzyskania przez Prze- wodniczącego wiadomości o naruszeniu przez urzędnika obowiązków pracownika.