§ 1. Część nadwyżki bilansowej pozostałej po dokonaniu odpisu,
o którym mowa w art. 76, przeznacza się na cele określone w uchwale walnego
zgromadzenia.
§ 2. Zasady podziału nadwyżki bilansowej między członków spółdzielni
określa statut.
§ 3. Jeżeli zadeklarowane przez członka udziały nie zostały w pełni
wniesione, kwoty przypadające członkowi z tytułu podziału nadwyżki bilansowej
zalicza się na poczet jego niepełnych udziałów.
§ 4. Jeżeli podział części nadwyżki bilansowej między członków ma nastąpić
w formie oprocentowania udziałów, w podziale tym uwzględnia się byłych
członków (ich spadkobierców), którym przysługują roszczenia o wypłatę udziałów.