1. Wokół nieruchomości zajętych na zakwaterowanie przejściowe
może być utworzona strefa niebezpieczeństwa na podstawie decyzji wojewody,
wydanej na wniosek dowódcy jednostki wojskowej korzystającej z tego
zakwaterowania.
2. Strefą niebezpieczeństwa jest obszar gruntu, na którym występuje czasowe
zagrożenie zdrowia lub życia osób w niej przebywających, w związku
z działaniami wojskowymi.
3. W strefie niebezpieczeństwa obowiązuje zakaz wstępu dla osób
nieuprawnionych.
4. W razie objęcia strefą niebezpieczeństwa obszarów zamieszkałych, można
zarządzić ewakuację z niej mieszkańców na czas, na jaki obszary te są uznane za
strefę niebezpieczeństwa.
5. Decyzja o utworzeniu strefy niebezpieczeństwa powinna określać obszar
tej strefy, sposób jej oznaczenia i termin czasowej ewakuacji z niej mieszkańców.
6. O utworzeniu strefy niebezpieczeństwa na obszarach zamieszkałych
i wprowadzeniu obowiązku czasowej ewakuacji oraz zakazu wstępu na ten obszar właściwy wójt (burmistrz, prezydent miasta) jest obowiązany poinformować mieszkańców.