W ustawie z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. z 2000
r. Nr 46, poz. 543, z późn. zm.) w art. 23 ust. 3 otrzymuje brzmienie:
„3. Od wpływów osiąganych ze sprzedaży, opłat z tytułu trwałego zarządu,
użytkowania, użytkowania wieczystego, czynszu dzierżawnego i najmu -
nieruchomości Skarbu Państwa, o których mowa w ust. 1, potrąca się 25%
środków, które stanowią dochody powiatu, na którego terenie znajdują się te
nieruchomości.”.