1. Współpraca wojskowego systemu telekomunikacyjnego z sieciami przedsiębiorców telekomunikacyjnych oraz jednostkami organizacyjnymi administracji państwowej prowadzącymi działalność telekomunikacyjną na potrzeby własne z wykorzystaniem posiadanej infrastruktury telekomunikacyjnej realizowana jest zgodnie z wytycznymi określanymi przez organizatora wojskowego systemu telekomunikacyjnego, przy uwzględnieniu możliwości technicznych oraz potrzeb resortu obrony narodowej. 2. Użytkowanie urządzeń końcowych wojskowego systemu telekomunikacyjnego, przyznawanie uprawnień do reali- zacji połączeń w sieciach telekomunikacyjnych, w tym w sieciach przedsiębiorców telekomunikacyjnych, oraz rozliczanie wydatków telekomunikacyjnych realizowane jest zgodnie z wytycznymi określanymi przez organizatora wojskowego systemu telekomunikacyjnego, przy uwzględnieniu możliwości technicznych, potrzeb resortu obrony narodowej i limitów.