Właściciel, zarządca lub użytkownik budynku, obiektu budowlanego
lub terenu, objętych obligatoryjnym stosowaniem systemów sygnalizacji
pożarowej wyposażonych w urządzenia sygnalizacyjno-alarmowe, w przypadku
gdy w tym budynku, obiekcie budowlanym lub na terenie nie działa jego własna
jednostka ratownicza, jest obowiązany połączyć te urządzenia z obiektem komendy
Państwowej Straży Pożarnej lub obiektem, wskazanym przez właściwego
miejscowo komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej.