W ustawie z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami
(Dz. U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651, z późn. zm.) wprowadza się następujące
zmiany:
1) w art. 37 ust. 4a otrzymuje brzmienie:
„4a. Umowy użytkowania, najmu lub dzierżawy na czas oznaczony
dłuższy niż 3 lata lub na czas nieoznaczony zawiera się w drodze
bezprzetargowej, jeżeli użytkownikiem, najemcą lub dzierżawcą nieruchomości
jest organizacja pożytku publicznego lub użytkownikiem nieruchomości jest
stowarzyszenie ogrodowe w rozumieniu ustawy z dnia 13 grudnia 2013 r. o
rodzinnych ogrodach działkowych (Dz. U. z 2014 r. poz. 40).”;
2) w art. 68 w ust. 1 pkt 3 otrzymuje brzmienie:
„3) stowarzyszeniom ogrodowym w rozumieniu ustawy z dnia 13 grudnia
2013 r. o rodzinnych ogrodach działkowych z przeznaczeniem na rodzinne
ogrody działkowe;”.