1. Komisje lekarskie na wniosek jednostek medycyny pracy:
1) prowadzą wspólną działalność szkoleniową obejmującą organizowanie szkoleń z zakresu medycyny pracy oraz orzecznictwa lekarskiego celem wymiany wiedzy i doświadczeń;
2) podejmują działania w zakresie współpracy z kierownikami jednostek organizacyjnych Policji, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa, Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Służby Więziennej. 2. Wytyczne dotyczące współdziałania komisji lekarskich z jednostkami medycyny pracy są określone na wniosek komisji lekarskich albo jednostek medycyny pracy.