Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie współdziałania komisji lekarskich podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych z jednostkami organizacyjnymi służby medycyny pracy

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 8 maja 2019 r. w sprawie współdziałania komisji lekarskich podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych z jednostkami organizacyjnymi służby medycyny pracy

Obowiązuje
Paragrafy 6
Wejście w życie brak
Ostatnia zmiana 14.03.2024
§
Widoczne: 6 z 6 paragrafów
czesc

Treść rozporządzenia

§ 1-6
§ 1
Rozporządzenie określa sposób i tryb współdziałania komisji lekarskich podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych, zwanych dalej „komisjami lekarskimi”, z jednostkami organizacyjnymi służby medycyny pracy, zwanymi dalej „jednostkami medycyny pracy”.
§ 2
§ 3
§ 4
1. Komisje lekarskie na wniosek jednostek medycyny pracy:
1) prowadzą wspólną działalność szkoleniową obejmującą organizowanie szkoleń z zakresu medycyny pracy oraz orzecznictwa lekarskiego celem wymiany wiedzy i doświadczeń;
2) podejmują działania w zakresie współpracy z kierownikami jednostek organizacyjnych Policji, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Ochrony Państwa, Centralnego Biura Antykorupcyjnego i Służby Więziennej. 2. Wytyczne dotyczące współdziałania komisji lekarskich z jednostkami medycyny pracy są określone na wniosek komisji lekarskich albo jednostek medycyny pracy.
§ 5
Traci moc rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 22 grudnia 2014 r. w sprawie współdziałania komisji lekar- skich podległych ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych z jednostkami organizacyjnymi służby medycyny pracy (Dz. U. poz. 1958).
§ 6
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia. Prezes Rady Ministrów: M. Morawiecki
Brak wyników