§ 1. Zgromadzenie Ogólne Sędziów Naczelnego Sądu
Administracyjnego tworzą sędziowie Naczelnego Sądu Administracyjnego.
Przewodniczącym Zgromadzenia Ogólnego jest Prezes Naczelnego Sądu
Administracyjnego.
§ 2. Zgromadzenie Ogólne Sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego:
1) rozpatruje informację Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego o rocznej
działalności Naczelnego Sądu Administracyjnego;
2) (uchylony)
3) wybiera kandydatów na stanowisko Prezesa Naczelnego Sądu
Administracyjnego;
4) wyraża zgodę w sprawie powołania i odwołania wiceprezesów Naczelnego Sądu
Administracyjnego;
5) ustala skład liczbowy Kolegium Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz
wybiera jego członków i dokonuje zmian w jego składzie;
6) rozpatruje i opiniuje inne sprawy przedłożone przez Prezesa Naczelnego Sądu
Administracyjnego lub zgłoszone przez członków Zgromadzenia Ogólnego
Sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego.
§ 3. (uchylony)
§ 4. Zgromadzenie Ogólne Sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego
zwołuje Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego co najmniej raz w roku.
§ 5. Do podjęcia uchwał Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Naczelnego Sądu
Administracyjnego wymagana jest obecność co najmniej połowy liczby jego
członków. Uchwały zapadają bezwzględną większością głosów.
Treść przepisu