Funkcjonowanie strzeżonych ośrodków oraz aresztów dla
cudzoziemców jest finansowane z budżetu państwa z części, której dysponentem jest
minister właściwy do spraw wewnętrznych, ze środków będących w dyspozycji
Komendanta Głównego Straży Granicznej.