1. W celu przyjęcia do jednostki wojskowej osób powołanych do obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej dowódca jednostki wojskowej:
1) powołuje komisję w składzie:
a) przewodniczący – zastępca dowódcy jednostki wojskowej albo szef sztabu jednostki wojskowej, Dziennik Ustaw –2– Poz. 371
b) członkowie:
– oficer albo podoficer grupy osobowej kadrowej,
– oficer albo podoficer korpusu osobowego logistyki,
– lekarz albo pielęgniarka lub ratownik medyczny,
– oficer wychowawczy,
– psycholog – konsultant dowódcy jednostki wojskowej do spraw profilaktyki psychologicznej, jeżeli jest za- trudniony lub pełni służbę w jednostce wojskowej;
2) określa szczegółowe obowiązki osób wchodzących w skład komisji;
3) organizuje punkt przyjęcia osób powołanych do obowiązkowej zasadniczej służby wojskowej. 2. W skład komisji mogą zostać włączone, jako jej członkowie, inne osoby, w zależności od potrzeb i ustaleń dowódcy jednostki wojskowej. 3. Jeżeli w strukturze organizacyjnej jednostki wojskowej nie występują osoby wymienione w ust. 1 pkt 1, dowódca jednostki wojskowej powołuje w skład komisji osoby wykonujące podobne zadania.