1. Dla każdego funkcjonariusza zakłada się i prowadzi jedne akta osobowe – bez względu na liczbę i długość ewen- tualnych okresów pozostawania poza służbą w Służbie Więziennej. 2. Funkcjonariuszowi ponownie przyjętemu do służby w Służbie Więziennej dalej prowadzi się dotychczasowe akta osobowe po ich przejęciu z archiwum zakładowego właściwego dla ostatniego miejsca pełnienia służby przez funkcjonariusza, a w przypadku gdy do tego archiwum nie zostały one jeszcze przekazane – z miejsca ich przechowywania.