1. Aby otrzymać dostęp do Krajowego Systemu Informatycznego (KSI) jako użytkownik instytucjonalny, organ:
1) występuje pisemnie do centralnego organu technicznego KSI o wydanie certyfikatu uwierzytelniającego jego system teleinformatyczny oraz o przekazanie opisu interfejsu;
2) zestawia bezpieczne połączenie z wykorzystaniem certyfikatu uwierzytelniającego jego system teleinformatyczny – we współpracy z centralnym organem technicznym KSI;
3) przygotowuje na podstawie opisu interfejsu własny system teleinformatyczny do współpracy z Krajowym Systemem Informatycznym (KSI);
4) występuje pisemnie do centralnego organu technicznego KSI o potwierdzenie poprawnej konfiguracji połączenia własnego systemu teleinformatycznego z Krajowym Systemem Informatycznym (KSI). 2. Po spełnieniu wymagań, o których mowa w ust. 1, centralny organ techniczny KSI nadaje organowi uprawnienie do dostępu do Krajowego Systemu Informatycznego (KSI).