OSE działa w celu:
1) umożliwienia szkole szerokopasmowego dostępu do Internetu;
2) podnoszenia poziomu kompetencji cyfrowych uczniów, zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 47 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.
– Prawo oświatowe, i nauczycieli w ramach doskonalenia zawodowego nauczycieli;
3) umożliwienia wspomagania procesu kształcenia w szkole. Rozdział 2 Zadania operatora OSE
Treść przepisu