1. Przewodniczący komisji niezwłocznie powiadamia diagnostę laboratoryjnego, którego dotyczy orzekanie, prze- syłką rejestrowaną lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej o powołaniu i składzie komisji. 2. Członek komisji podlega wyłączeniu z udziału w pracach komisji z urzędu lub na wniosek diagnosty laboratoryjnego, którego dotyczy orzekanie, jeżeli w trakcie prac komisji wystąpiła co najmniej jedna z okoliczności, o których mowa w § 2 ust. 4.
1) Minister Zdrowia kieruje działem administracji rządowej – zdrowie, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 grudnia 2023 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Zdrowia (Dz. U. poz. 2704). Dziennik Ustaw –2– Poz. 1086 3. Diagnosta laboratoryjny, którego dotyczy orzekanie, może złożyć do przewodniczącego komisji wniosek o wyłą- czenie członka komisji z udziału w jej pracach, jeżeli powziął wiadomość o wystąpieniu okoliczności, o których mowa w § 2 ust. 4, w terminie 7 dni od dnia otrzymania powiadomienia, o którym mowa w ust. 1. 4. Członek komisji jest obowiązany wyłączyć się z udziału w pracach komisji niezwłocznie po zaistnieniu okoliczności, o których mowa w § 2 ust. 4.