1. Komisja wydaje orzeczenie na podstawie przeprowadzonego badania lekarskiego, dodatkowego badania lekar- skiego w podmiocie leczniczym oraz zgromadzonej dokumentacji medycznej. 2. Komisja wydaje orzeczenie nie później niż w terminie 2 miesięcy od dnia jej powołania. 3. W przypadku gdy wydanie orzeczenia w terminie, o którym mowa w ust. 2, nie jest możliwe z uwagi na niezakoń- czone badanie lekarskie lub niezakończone dodatkowe badanie lekarskie w podmiocie leczniczym, komisja może przedłu- żyć termin wydania orzeczenia, nie dłużej jednak niż do 6 miesięcy od dnia powołania komisji. 4. W orzeczeniu o ograniczeniu w wykonywaniu określonych czynności medycyny laboratoryjnej przez diagnostę laboratoryjnego komisja ściśle określa te czynności medycyny laboratoryjnej.