Standard prowadzenia programów korekcyjno-edukacyjnych dla osób stosujących przemoc domową obejmuje:
1) zmianę przekonań odbiorców programów korekcyjno-edukacyjnych dotyczących stosowania przemocy domowej;
2) powstrzymanie osoby stosującej przemoc domową przed dalszym stosowaniem przemocy;
3) rozwijanie umiejętności samokontroli i współżycia, w tym bardziej efektywne radzenie sobie z emocjami, w tym złością lub poczuciem krzywdy w sytuacjach trudnych;
4) zmniejszenie przez uczestników programu skali zachowań opartych na sile i przemocy;
5) wzrost świadomości na temat zjawiska przemocy domowej i konsekwencji jej stosowania;
6) poszerzenie katalogu zachowań osób stosujących przemoc domową o zachowania alternatywne do krzywdzących w celu budowania relacji interpersonalnych opartych na poszanowaniu domowników i postawie partnerskiej;
7) kształtowanie umiejętności w zakresie wychowania dzieci bez użycia przemocy domowej;
8) uznanie przez osobę stosującą przemoc domową swojej odpowiedzialności za stosowanie przemocy;
9) uzyskanie informacji o możliwościach podejmowania działań terapeutycznych.