Monitorowanie informacji, o których mowa w art. 22 ust. 2 pkt 2 ustawy, prowadzi w imieniu ministra dyrektor komórki organizacyjnej urzędu obsługującego ministra, realizującej zadania z zakresu działalności leczniczej przez pod- mioty lecznicze utworzone przez ministra, zwany dalej „podmiotem monitorującym”.