1. W jednostkach organizacyjnych pełnią służbę funkcjonariusze oraz
mogą być zatrudnieni pracownicy.
2. Minister Sprawiedliwości określi, w drodze rozporządzenia, stanowiska, na
których mogą pełnić służbę wyłącznie funkcjonariusze, uwzględniając jednostki
organizacyjne i rodzaje tych stanowisk oraz specyfikę zadań na poszczególnych
stanowiskach.