1. Przed przystąpieniem do wykonywania prac przy urządzeniach elektroenergetycznych odłączonych od napięcia:
1) stosuje się zabezpieczenie przed przypadkowym lub celowym załączeniem napięcia w sposób określony w instrukcji eksploatacji;
2) oznacza się w sposób widoczny wszystkie miejsca odłączenia;
3) sprawdza się, czy nie występuje napięcie na odłączonych urządzeniach;
4) uziemia się odłączone urządzenia, jeżeli wymaga tego technologia prac;
5) oznacza się strefę pracy znakami bezpieczeństwa. 2. Uziemienie urządzeń lokalizuje się tak, aby praca była wykonywana w strefie ograniczonej uziemieniami i co naj- mniej jedno uziemienie było widoczne z miejsca wykonywania pracy, z zastrzeżeniem § 32 pkt 2. 3. Jeżeli nie jest możliwe uziemienie urządzeń w sposób określony w ust. 2, stosuje się inne dodatkowe środki technicz- ne lub organizacyjne, zapewniające bezpieczeństwo prowadzenia prac określone w instrukcji eksploatacji.