1. Na wniosek wójta, burmistrza albo prezydenta miasta rada gminy
podejmuje uchwałę w sprawie ustanowienia na obszarze rewitalizacji Specjalnej
Strefy Rewitalizacji, zwanej dalej „Strefą”.
2. Strefę ustanawia się w celu zapewnienia sprawnej realizacji przedsięwzięć
rewitalizacyjnych, o których mowa w art. 15 ust. 1 pkt 5, na okres nie dłuższy niż
10 lat, bez możliwości przedłużenia.
3. Wniosek o ustanowienie Strefy składa się po uchwaleniu gminnego programu
rewitalizacji i zgodnie z jego ustaleniami.
4. Dopuszcza się podjęcie odrębnych uchwał, o których mowa w ust. 1, dla
podobszarów rewitalizacji.
Treść przepisu