Treść przepisu
§ 23
1. Komisja egzaminacyjna, na wniosek osoby, która w szkole artystycznej zdała w części egzamin dyplomowy, lub osoby, która zamierza zdawać egzamin dyplomowy w zakresie tego samego zawodu, ale innej specjalności albo specjali- zacji, może zaliczyć część egzaminu dyplomowego zdaną w szkole artystycznej. 2. Rozstrzygnięcie komisji egzaminacyjnej dotyczące zaliczenia części egzaminu dyplomowego jest podejmowane na co najmniej miesiąc przed terminem egzaminu eksternistycznego dyplomowego. Rozstrzygnięcie wpisuje się do protokołu egzaminu eksternistycznego dyplomowego. W przypadku zaliczenia części egzaminu dyplomowego w protokole egzaminu eksternistycznego dyplomowego jako ocenę z danej części tego egzaminu wpisuje się odpowiednio ocenę wpisaną do pro- tokołu egzaminu dyplomowego lub ocenę uzyskaną z egzaminu dyplomowego w zakresie innej specjalności albo specjali- zacji, wpisaną na dyplomie ukończenia szkoły artystycznej.