Notariusze opłacają, na potrzeby organów samorządu notarialnego,
składki miesięczne, których wysokość ustala corocznie Krajowa Rada Notarialna.
Ponadto, stosownie do uchwał właściwych izb notarialnych, notariusze opłacają
składki na inne określone cele.
Treść przepisu