1. W trakcie trwania przebiegu poszczególnych etapów egzaminu zdający pozostają na wyznaczonych miejscach przy stolikach i nie mogą przemieszczać się po sali, poza przypadkami określonymi w ust. 2. 2. Zdający może opuścić salę jedynie w uzasadnionych przypadkach, po uzyskaniu zgody przewodniczącego komisji albo innego członka komisji i pod nadzorem. Przed opuszczeniem sali zdający przekazuje test wraz z arkuszem odpowiedzi albo zestaw zadań praktycznych wraz z ich rozwiązaniem, jeżeli sporządza je odręcznie, przewodniczącemu albo innemu członkowi komisji. Godzinę wyjścia zdającego z sali, a następnie powrotu do sali odnotowuje się na odrębnej liście stano- wiącej załącznik do protokołu przebiegu danego etapu egzaminu. 3. W przypadku zgłoszenia przez zdającego rezygnacji z udziału w danym etapie egzaminu fakt ten odnotowuje się w protokole przebiegu danego etapu egzaminu. 4. Rezygnacja jest równoznaczna z otrzymaniem z danego etapu egzaminu 0 punktów.