Przewodniczący komisji przed rozpoczęciem danego etapu egzaminu informuje zdających o właściwych dla tego etapu:
1) warunkach organizacyjnych i sposobie jego przeprowadzenia;
2) przepisach porządkowych obowiązujących w trakcie jego trwania;
3) zasadach dokonywania oceny prac egzaminacyjnych;
4) sposobie i terminie ogłoszenia wyników.