1. Nie później niż na 14 dni przed terminem przeprowadzenia każdego z etapów egzaminu przewodniczący komisji określa godziny i warunki rejestracji zdających oraz podaje inne niezbędne informacje o sposobie przeprowadzenia danego etapu egzaminu. Informacje te Dyrektor Krajowej Szkoły zamieszcza w Biuletynie Informacji Publicznej. 2. W czasie rejestracji zdający okazuje komisji dokument tożsamości oraz potwierdza obecność własnoręcznym podpi­ sem na liście stanowiącej załącznik do protokołu danego etapu egzaminu, a następnie losuje numer stolika oraz indywidual­ ny numer kodu. 3. Niezgłoszenie się zdającego do rejestracji w wyznaczonych godzinach, bez względu na przyczynę, uważa się za od­ stąpienie od egzaminu.