1. Wierzyciele, którzy mają wierzytelność solidarną lub
niepodzielną, głosują przez wspólnego pełnomocnika, któremu pełnomocnictwo
powinno być udzielone na piśmie, z podpisem notarialnie poświadczonym.
Pełnomocnictwo udzielone adwokatowi lub radcy prawnemu nie wymaga
notarialnego poświadczenia. Pełnomocnikiem może być także jeden z wierzycieli.
O ustanowieniu pełnomocnika wierzyciele ci obowiązani są powiadomić
sędziego-komisarza na piśmie przed zgromadzeniem wierzycieli lub ustnie do
protokołu na zgromadzeniu.
2. Jeżeli wierzyciele nie dokonają wyboru pełnomocnika zgodnie z ust. 1,
w imieniu wierzycieli głosuje zarządca ustanowiony według przepisów ustawy
z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny o zarządzie związanym ze współwłasnością.
3. Niedokonanie przez wierzycieli, o których mowa w ust. 1 i 2, wyboru
pełnomocnika lub zarządcy nie stanowi przeszkody do wyznaczenia terminu
zgromadzenia wierzycieli.
Treść przepisu