1. Sędzia-komisarz zwołuje zgromadzenie wierzycieli przez
obwieszczenie, w którym wskazuje termin, miejsce i przedmiot obrad oraz sposób
głosowania.
2. Obwieszczenia dokonuje się przynajmniej na dwa tygodnie przed terminem
zgromadzenia wierzycieli.
3. W przypadku odroczenia zgromadzenia wierzycieli, sędzia-komisarz
podaje obecnym do wiadomości nowy termin i miejsce zgromadzenia; w takim
przypadku nie dokonuje się ponownego obwieszczenia. Oddany poprzednio głos
wierzyciela, który nie stawił się na odroczonym zgromadzeniu wierzycieli,
zachowuje moc i jest uwzględniany przy obliczaniu wyników głosowania, jeżeli na
tym zgromadzeniu poddane pod głosowanie są te same uchwały lub uchwały
korzystniejsze dla wierzycieli.
Treść przepisu