1. Wykorzystanie dopłaty podlega kontroli przez ministra pod względem gospodarności, celowości, efektywności i oszczędności. 2. Kontrola jest przeprowadzana co najmniej raz w roku, w tym po zakończeniu danego roku budżetowego.