1. Świadectwo stwierdzające kwalifikacje w zakresie gospodarowania
odpadami wydaje marszałek województwa, po złożeniu przez zainteresowanego,
z wynikiem pozytywnym, egzaminu w zakresie gospodarowania odpadami.
2. Za wydanie świadectwa stwierdzającego kwalifikacje w zakresie
gospodarowania odpadami pobiera się opłatę w wysokości 1% przeciętnego
miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw za ostatni kwartał,
ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Dzienniku
Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”.
Treść przepisu