1. Sprawy w postępowaniu restrukturyzacyjnym rozpoznaje sąd
restrukturyzacyjny. Sądem restrukturyzacyjnym jest sąd rejonowy – sąd gospodarczy.
2. Sąd orzeka w składzie jednego sędziego. Rozpoznając zażalenie na
postanowienie sędziego-komisarza oraz w przedmiocie wynagrodzenia nadzorcy
sądowego albo zarządcy w postępowaniu układowym i sanacyjnym, sąd orzeka
w składzie trzech sędziów zawodowych.
3. Po otwarciu postępowania restrukturyzacyjnego w skład sądu nie może
wchodzić sędzia-komisarz ani jego zastępca.
4. W przypadku uchylenia postanowienia sędziego-komisarza i przekazania
sprawy do ponownego rozpoznania, sędzia-komisarz jest wyłączony od ponownego
rozpoznawania tej sprawy. Wyłączenie to obowiązuje również w przypadku uchylenia
postanowienia wydanego w wyniku ponownego rozpoznania sprawy. W takim
przypadku sprawę rozpoznaje zastępca sędziego-komisarza albo wyznaczony sędzia.
Treść przepisu