1. Po ogłoszeniu upadłości postępowanie upadłościowe toczy się
w sądzie upadłościowym, który ogłosił upadłość.
2. Jeżeli postępowanie zostało wszczęte w kilku sądach właściwych, sprawa
należy do właściwości sądu, który pierwszy wydał postanowienie o ogłoszeniu
upadłości.
3. Jeżeli w toku postępowania okaże się, że właściwy jest inny sąd, sprawę
przekazuje się temu sądowi. Na postanowienie o przekazaniu nie przysługuje
zażalenie. Postanowienie wiąże sąd, któremu sprawa została przekazana.
Czynności dokonane w sądzie niewłaściwym pozostają w mocy.
Treść przepisu