O przyznaniu, zmianie wysokości oraz stwierdzeniu utraty dodatku zawiadamia się odpowiednio pracownika, funkcjonariusza albo kierownika na piśmie, z podaniem daty, od której następuje przyznanie, zmiana wysokości albo utrata dodatku.